Dekorace
Salinita v mořích

Salinita v mořích

Publikováno: 7.2.2024 Autor(ka): Kristýna Pilná

V zeměpisu s 6.ročníkem bereme hydrosféru a vlastnosti mořské vody, kde jednou z vlastností je i salinita. Se salinitou souvisí množství přítoků do moře, výpar,... No a jak jinak vyzkoušet salinitu jednotlivých mořích než pokusem? 

Nejdříve jsme si všechna moře našli na mapě, abychom měli představu, v jakých zeměpisných šířkách se nachází a potom jsme šli na to! S dětmi jsme si odměřili jednotlivé množství soli na 500 ml. Roztok jsme zamíchali a odvážlivci i ochutnali. Nebyl nikdo ve třídě, kdo by si pokus nechtěl vychutnat naplno. V dalším kroku jsme si vyzkoušeli, jak je díky soli mořská voda hustá. K tomu jsme použili panáčky z Kinder vajíček. Podle výrazů hádám, že se všem dětem pokus zamlouval.