Dekorace
Šesťáci v Zemi Keltů

Šesťáci v Zemi Keltů

Publikováno: 6.6.2024 Autor(ka): Kamila Kašparová

V úterý 4. 6. se žáci šestých tříd vypravili do Země Keltů v Nasavrkách.

V průběhu exkurze jsme absolvovali několik bloků, které nám poskytly hlubší vhled do života Keltů. Naše děti se dozvěděly o jejich způsobu života, zvířatech, která je obklopovala, a také o technikách zpracování železa. Prohlédli jsme si keltské domy a dozvěděli se, jak Keltové žili, pracovali, jak se stravovali.

Celý den byl pro naše žáky nejen poučný, ale také zábavný. Doufáme, že se podařilo přiblížit jim historii a kulturu Keltů a že si tuto exkurzi užili.

Zlatým hřebem celého dne bylo setkání s krajánkem rádia Blaník, který do Země Keltů přijel dělat rozhovor. Třech dívek z naší školy se zeptal na dojmy ze Země Keltů a jejich odpovědi si můžete poslechnout přímo v rádiu.

https://radioblanik.cz/podcasty/krajanek-radia-blanik