Dekorace
Seznámení s českými korunovačními  klenoty

Seznámení s českými korunovačními klenoty

Publikováno: 13.10.2023 Autor(ka): Olena Ninichuk

České korunovační klenoty jsou národní kulturní památkou a pravděpodobně i nejcennějším a nejznámějším českým pokladem.

Svou povahou patří mezi nejzajímavější a nejtajemnější korunovační klenoty světa. O českých korunovačních klenotech se v ČR učí každý obyvatel a říká se, že každý správný Čech by je měl alespoň jednou za život i spatřit. Originál exponátů je ale vystaven pouze jednou za cca 5 let a návštěvníci musi čekat často i více než 8 hodin, po kterých dostanou možnost exponát spatřit jen na malý okamžik. Není proto divu, že drtivá většina obyvatel ČR se jejich krásou nikdy nemůže pokochat.

Proto žáci 5. ročníků navštívili jedinečnou putovní výstavu “České korunovační klenoty na dosah”, která návštěvníkům umožnila tento unikátní poklad do detailu poznat a zároveň si i bez jakéhokoliv rušení prohlédnout jejich mistrovské repliky.