Dekorace
Třeťáci na stopě superhrdinům

Třeťáci na stopě superhrdinům

Publikováno: 31.10.2023 Autor(ka): Markéta Šimková

Jeden říjnový den se třeťáci vydali do Východočeského muzea v Pardubicích.

Při procházce od zámku na Pernštýnské náměstí děti hledaly postavy z legend a pověstí a zjistily, že každému z těch historických hrdinů odpovídá nějaký marvelovský superhrdina s podobnými vlastnostmi či schopnostmi.

Tak například svatá Kateřina uměla vyvolávat ničivé síly stejně jako Scarlet Witch. Nebo Jonáš, který přežil ve vodě, má své "alter ego" v Aquamanovi. Svatý Jan Nepomucký je symbolem mlčenlivosti a stejný úkol - chránit tajemství- má i Černý panter. Vojtěch z Pernštejna, který zkrotil zubra, zase disponuje stejně velkou silou jako Hulk...

A právě Vojtěchovi z Pernštejna a legendě o zkrocení zubra jsme se věnovali více. Legendu jsme nejen vyslechli, ale všichni si zkusili nakreslit erb se zubrem, umotali si jakože lýkovou houžev (víte vůbec, co to je?), díky které Vojtěch zubra zkrotil, a podstoupili jsme krutý boj s tímto silným zvířetem. Naštestí všichni bojovníci přežili a všechny zubry zkrotili.

Potom jsme měli dostatek času projít si okolí zámku, bránit své svačiny před hladovými pávy, debatovat nad samolepkami superhrdinů a využít slunečného dne k akrobatickým cvičením.