Velcí malým

Publikováno: 17.11.2023 Autor(ka): Jana Dvořáková

Konec října byl pro některé osmáky a deváťáky jedinečnou příležitostí ukázat v praxi, jak jsou nápadití, zodpovědní a organizačně schopní. Připravili si jedinečnou zábavnou hodinu pro své mladší spolužáky z prvního stupně. Téma bylo tajemné, strašidelné, okořeněné špetkou angličtiny, zkrátka halloweenské.

Starší děti se postaraly o každý detail této akce a vytvořily několik stanovišť plných nápadů a trošky strašidelného vzrušení.

Na jednom stanovišti se hrál golf se stehenní kostí školního kostlivce. Další skupina si lovila poklady a příšerky v tajemné krabici. Veliký zájem byl o malování na obličej, při čekání ve frontě si malí spolužáci krátili čas tematickým pexesem nebo omalovánkami. Na chodbách se střílelo po plastových dušičkách, mohli jste potkat i bandu dětí, která za sebou táhla mrtvého zombíka.

Celá akce byla plná radosti, smíchu a dobrovolné spolupráce mezi staršími a mladšími žáky. Všichni zúčastnění osmáci a deváťáci skvěle využili příležitost prohloubit své vztahy a rozvíjet odpovědnost a týmovou spolupráci. Patří jim za to velký dík.