Dekorace
Vlastivědná exkurze v Orlickém muzeu

Vlastivědná exkurze v Orlickém muzeu

Publikováno: 15.10.2021 Autor(ka): Pavlína Hájková

V pátek 15.10. navštívila třída 4.A Orlické muzeum.

Všemi expozicemi nás zajímavě provedl p. Mgr. Michal Hofman, vedoucí muzea v Chocni.

V geologické expozici jsme měli možnost vidět druhohorní zkameněliny- loděnky a amoniti a vrátit se tak v čase 70 milionů let zpátky. Paleontologická expozice nabízí unikátní sbírku kostí pravěkých ještěrů, mamutí kly a stoličky, lebku jeskynního medvěda, srstnatého nosorožce a prakoní. V archeologické části muzea děti shlédly nářadí, šperky a předměty denní potřeby z doby bronzové. Vše pochází z vykopávek lokality Choceň a okolí.

Doporučujeme Vám navštívit tyto jedinečné expozice. Žáci si zajímavou exkurzi do dávné minulosti velmi užili.