Dekorace
Výlet nejen ke hvězdám...

Výlet nejen ke hvězdám...

Publikováno: 28.9.2021 Autor(ka): Eva Mannová

Jeden krásný zářijový den navštívila 5.C a 5.D společně planetárium v Hradci Králové. Skvělá nová část planetária s úžasným kinosálem všechny nadchla. Proletěli jsme se vesmírem, viděli jsme zblízka souhvězdí, planety naší Sluneční soustavy, skoro jsme se dotýkali hvězd. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, které v učebnici nenajdete...

V druhé části programu jsme se podívali z kopule planetária speciálním dalekohledem na Slunce a paní lektorka nám předvedla, co by se stalo,kdyby jsme se před slunečními paprsky nechránili. Planetárium neshořelo, ale pach z kouře byl pořádný!

Vysvětlila nám také různá zatmění, polohy Slunce, Země a Měsíce navzájem.

Planetárium vřele doporučujeme navštívit.