Dekorace
Výprava do Vesmíru

Výprava do Vesmíru

Publikováno: 16.10.2021 Autor(ka): Lenka Musilová

Pátou třídu jsme začali výpravou do Vesmíru. 

Žáci měli za úkol nasbírat co nejvíce gormitů do svých barevných planet za plnění skupinových úkolů. Nové informace o Vesmíru jsme načerpali v přírodovědě, na internetu, v encyklopediích a ve videích, kterými nás provázel zelený mimozemšťan Paxík. Dozvěděli jsme se mnoho nového o sluneční soustavě, planetách, Rudé planetě, Slunci, Měsíci, střídání dne i noci a ročních obdobích. Závěrečné vyhledávání a třídění informací a zajímavostí o Vesmíru každý využil ve svém referátu. Nechybělo ani výtvarné ztvárnění souhvězdí, galaxie, mlhoviny a vesmírných těles. Výpravu zakončíme návštěvou Planetária v Hradci Králové, která nás čeká v listopadu. Nahlédněte do naší vesmírné galerie.