Dekorace
Vzdělávání učitelů v rámci projektu Erasmus+

Vzdělávání učitelů v rámci projektu Erasmus+

Publikováno: 31.8.2023 Autor(ka): Lucie Kováčová

Díky získání akreditace v programu Erasmus+ jsme se dvě i toto léto mohly zúčastnit jazykových kurzů v zahraničí. Prohloubily jsme tak své znalosti, poznaly blíže tamní kulturu, ale hlavně načerpaly nové podněty pro výuku. 

Jazykové školy nabízí učitelům zdokonalovací jazykové nebo metodické kurzy, jejichž náplň lze uplatnit nejen při výuce cizích jazyků, ale také v ostatních předmětech prostřednictvím výukové metody CLIL.

Jeden jazykový se uskutečnil ve škole French in Normandy v Rouen, hlavním městě Normandie. Při jeho návštěvě lze obdivovat množství sakrálních staveb (Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie můžeme spatřit na obrazech impresionistického malíře Clauda Moneta), či si připomenout Johanku z Arku, která zde byla popravena. V Rouen se také nachází mnoho muzeí, typické hrázděné domy, či botanická zahrada. Přibližně hodinu trvá cesta na pobřeží, jež se pyšní majestátními útesy a které bylo místem vylodění v Normandii.

Druhý z kurzů se konal v jazykové škole Centre of English studies v irském Dublinu. Dublin je krásné historické město, které Vás okouzlí množstvím katedrál a kostelů, mezi kterými dominují Katedrála Sv. Patrika a Katedrála Nejsvětější trojice. Za zmínku také stojí Trinity College, Dublinský hrad nebo moderní část Dockland. Když Vás omrzí památky, můžete vyrazit na malebné pobřeží poloostrova Howth, do historického městečka Malahide nebo do dublinského parku Phoenix. Vyhledávaným místem turistů je také bývalá Věznice Kilmainham Goal, kde byly vězněny mnohé významné osobnosti irské historie. K Irsku také neodmyslitelně patří jeho nádherná nespoutaná příroda s množstvím hor, jezer a řek.

Děkujeme projektu Erasmus+ za podporu dalšího vzdělávání učitelů.