Vzhůru do Francie!

Publikováno: 23.6.2022 Autor(ka): Martina Krsková

V neděli 19. června se pět žáků z naší školy vydalo na cestu do Francie. A nejednalo se o cestu ledajakou, ale o zahraniční stáž určenou pro výherce Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji.

Žáci toho navštívili skutečně mnoho. V Paříži Eiffelovu věž, Louvre, Montmartre či Champs-Elysées. Ve středu si mohli prohlédnout nádherný královský zámek Amboise na řece Loiře, kde je pohřben Leonardo da Vinci, či starobylé město Poitiers. Vrcholem celé zahraniční cesty byla návštěva zábavního parku Futuroscope. Jednalo se o jedinečnou šanci navštívit množství 3D a 4D kin, zatančit si s roboty, svézt se na horské dráze či se zúčastnit vodní bitvy. Příjemný pobyt ve Francii byl obohacen o návštěvu francouzských restaurací, kde z výběru oči přecházely.