Dekorace
Vzhůru za Ámosem

Vzhůru za Ámosem

Publikováno: 2.10.2023 Autor(ka): Renata Vinzensová

Na středeční cyklovýlet do Brandýsa nad Orlicí jsme se dlouho těšili a i  řádně připravovali na jeho nejslavnějšího obyvatele. 

Už dva roky pozorujeme přes webkameru čapí rodinku na brandýském komíně, jehož tatínek se jmenuje Ámos a mamka Dorotka. Děti zajímalo proč?? Až letos v rámci výuky vlastivědy jsme zjistili spoustu informací a zajímavostí nejen o našem sousedním městě, ale hlavně o učiteli národů J.A.Komenském, jehož slavné jméno nese právě pan otec čáp a jeho manželka Dorota. Vyplňovali jsme pracovní listy, kreslili  druhou půlku portrétu J.A.K, počítali s dvousetkorunami, kde je vyobrazen, zjišťovali informace a sledovali videa na tabletech. Dozvěděli jsme se například, že  prázdniny si užíváme právě díky panu Komenskému.

Po zopakování informací ze silničního provozu jsme vyrazili  nejen k labyrintu, pomníku a místu, kde se 4 roky ukrýval, ale kochali jsme se i pohledem na trosky hradu, který si děti pojmenovaly Brandejsovec. Na závěr pěkného slunečného dne jsme se i báječně občerstvili v  lázeňské cukrárně. Tam jsme se i stihli zvěčnit s místní minizoo. Tímto děkujeme za pedagogický doprovod paní asistentce Magdě a Oleně a jak jinak.. posledním členem naší výpravy do "Brandejsa" byla paní učitelka Brandejsová:)))).

Den před prodlouženým víkendem se vydařil na 1*.