Dekorace
Zmrzlina bez mrazáku

Zmrzlina bez mrazáku

Publikováno: 18.6.2022 Autor(ka): Alena Drábková

Deváťáci si na rozloučení s chemií na základní škole zkusili vyrobit vlastní zmrzlinu, a to bez mrazničky, s využitím přírodních zákonitostí.

Teplota tání ledu je 0°C. Po přidání kuchyňské soli k ledu vzniká chladicí směs, která má teplotu tání hluboko pod bodem mrazu, což umožňuje výrobu krémové zmrzliny i bez mrazicího boxu. Žáci 9.A a 9.B si takovou chladicí směs připravili a pokusili se vyrobit si vlastní zmrzlinu podle postupu našich praprababiček z dob, kdy mrazáky nebyly běžnou součástí každé domácnosti.

Jak se jim to podařilo? Někomu zmrzlina opravdu ztuhla, někdo měl spíš chladné krémové smoothie. Příchutě byly podle donesených ingrediencí různé, od jahodové, borůvkové, banánové, přes meruňkovou dřeň až k pokusu o čokoládovou. Někdo si opravdu pochutnal, někdo opatrně ochutnal. Poprvé a naposledy jsme porušili pravidlo, že v odborné učebně chemie a fyziky se nesmí jíst a pít. Pro některé žáky to bylo možná poslední setkání s chemií ve školních lavicích. S přírodními zákony se ale jistojistě budou potkávat i dále, tak ať je neopustí chuť k jejich objevování!