Dekorace

Aktuality

Jak jsme vyrobili ptačí budky

Jak jsme vyrobili ptačí budky

Už v září na škole v přírodě jsme se s nadšením pustili do výroby budek pro naše ptactvo. Práce nám šla od ruky, a tak jsme měli připraveny hned 3 příbytky pro místní opeřence.

Škola v noci...

Škola v noci...

...noc ve škole strávili šesťáci.

Šajtavské pozdravy

Šajtavské pozdravy

Žáci 6.C a 6.D si užívají sněhových radovánek na kopcích Šajtavy. Sníh se zatím drží a žáci se velice rychle zlepšují v technice lyžování. I všichni nováčci na lyžích sjedou svah bez zaváhání a v závodech podávají srovnatelné výkony. Ve volném čase si užívají vědomostních a zábavných soutěží.

Den bláznivých účesů

Den bláznivých účesů

Máme za sebou další speciální den v rámci projektu Hrdá škola. Na středu 15. února připadl Den bláznivých účesů, takže jste od rána mohli po Chocni potkat naše žáky s vrabčími hnízdy na hlavách:-)

Školní florbalová liga

Školní florbalová liga

Tým Svačinářů obhájil vítězství z minulého roku ve školní florbalové lize. Konkurencí mu byly čtyři týmy složené z žáků druhého stupně a jeden tým učitelů.

Akreditace v programu Erasmus+

Akreditace v programu Erasmus+

V loňském roce se nám podařilo získat grant z programu Erasmus+ a díky tomu se šest učitelů z naší školy mohlo zúčastnit jazykových a metodických kurzů na Maltě a v Irsku. Jazykové kurzy přispěly ke zlepšení komunikačních dovedností v angličtině a k obohacení slovní zásoby.

Karneval

Karneval

Únor bývá dle tradice ve znamení plesů, masek, divadel. 

Zimní škola v přírodě na Šajtavě

Zimní škola v přírodě na Šajtavě

Krásný sportovní týden na Šajtavě si užili záči 6.A a 6.B.

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Ve středu 8. února se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Naši školu zastupovali žáci, kteří navštěvují historický kroužek. Hodnotitelům představili tři projekty zaměřené na každodenní život na začátku 20. století. Konkurence byla letos veliká, okresního kola se v kategorii Junior zúčastnilo celkem 70 projektů. I přesto se dvěma našim projektům podařilo postoupit do krajského kola, které se uskuteční 16. a 17. března v Pardubicích.

Beeballový turnaj

Beeballový turnaj

Ve dnech 9. 2. a 10.2. 2023 to v hale ZŠ SV. Čecha pěkně žilo. Probíhal zde totiž beeballový turnaj žáků 1. -4. ročníků. Na dětech bylo vidět nadšení, chvílemi i nervozita, ale všichni podaly vynikající sportovní výkony.

Ledové obrázky

Ledové obrázky

Po získání znalostí z prvouky o skupenství vody jsme využili ve 3.B mrazivého počasí a připravili jsme při výtvarné výchově na noc v kelímkách různé přírodniny a hračky.

Návštěva výstavy v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě

Návštěva výstavy v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě

Žáci z historického kroužku navštívili výstavu v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě nazvanou Bejvávalo dobře aneb Jak se co dělávalo. Jak už název napovídá, žáci se seznámili s různými řemesly našich předků. Mohli si vyzkoušet výrobu šindele, lněné látky, zjistili, jak fungoval tkalcovský stav, jak probíhala práce na polích. Výstava byla velice pěkně připravená a děkujeme paní Krátké za poučnou prohlídku.

ČEPS CUP – krajské finále

ČEPS CUP – krajské finále

Ve čtvrtek 2.2.2023 jsme se s chlapci ze 4. a 5. ročníků zúčastnili krajského finálového turnaje, kam jsme se v listopadu kvalifikovali vítězstvím v České Třebové.

Hurá do školy! Předškoláčci, těšíme se na vás!

Hurá do školy! Předškoláčci, těšíme se na vás!

Vážení rodiče a milí předškoláčci, srdečně Vás zveme na návštěvu naší školy. Přijďte, ptejte se, nechte vyzkoušet vaše děti ,,opravdové školní aktivity". Těšíme se na vás!

Youtuber Kovy

Youtuber Kovy

Díky dlouhodobé spolupráci s Českou spořitelnou a.s. se naši žáci těší na besedu s youtuberem Karlem „Kovy“ Kovářem. Kovy nás navštíví v úterý 7. února a o dvouhodinovou besedu s Kovym je velký zájem. V některých třídách se účastníci losují, v jiných píší motivační dopisy nebo zjišťují zajímavosti z jeho života a práce  a vymýšlejí originální témata a otázky, kterými chtějí „potrápit“ Kovyho:-) Obrázky z akce najdete tady.  

Volby nanečisto v 5.C

Volby nanečisto v 5.C

Ve čtvrtek 26.1. si děti z 5.C vyzkoušely účast ve volbách se vším, co k tomu patří. Nejprve jsme si v rámci hodiny vlastivědy řekli a vysvětlili některé pojmy jako například demokracie, demokratické volby, volební právo, ale třeba i vyzkoušeli umění a schopnost přijmout názor druhých. Proběhla také diskuze k tomuto tématu.  Ustanovili jsme volební komisi, všichni dostali volební lístky, obálky, prokazovali se svojí ISIC kartou. Možná většina z nás dospělých ani netušíme, co všechno děti před takovou události jako jsou volby vnímají, vědí a jaké názory na dění kolem této akce mají. 

Výroba vlastního diáře

Výroba vlastního diáře

Během výtvarné výchovy si žáci 9.A zkusili vyrobit vlastní diář - osobní prostor na psaní poznámek i snů. Vznikl tak kousek užitého umění na celý rok 2023 včetně vlastních návrhů stran a obálek. 

Den dvojčat

Den dvojčat

V rámci projektu Hrdá škola proběhl ve čtvrtek 19. ledna 2023 Den dvojčat. Kamarádi se mezi sebou domluvili a přišli ve stejném oblečení, se stejnými účesy nebo alespoň ve stejných ponožkách:-)

School match 2023

School match 2023

Naši žáci měli možnost zúčastnit se tradiční úžasné sportovní akce School match v Pardubicích. Děti, které navštěvují v naší škole florbalový kroužek, se ve středu 18.1. vydaly do Pardubic na superligový zápas určený pro žáky základních a středních škol.

5.ABC a Street Dance

5.ABC a Street Dance

https://www.angelsdance.cz/hradec-kralove/