Dekorace

Aktuality

Naše paní zástupkyně je Mistrem!

Naše paní zástupkyně je Mistrem!

V neděli 15.5. se v Panském domě v Chocni slavnostně udělovaly ceny Mistra Chocenského. Ocenění převzala i naše zástupkyně ředitelky Martina Krsková.

Sportovní den 1. stupně

Sportovní den 1. stupně

Ve středu 11. 5. 2022 proběhl na stadionu Na Parapleti sportovní den žáků 1. stupně.  

Mimořádný zápis do 1. tříd pro ukrajinské předškoláky

Mimořádný zápis do 1. tříd pro ukrajinské předškoláky

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství) Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб. («лекс Україна» – освіта)

Fandíme nejen našim čápům

Fandíme nejen našim čápům

Jen co přiletěl do Chocně první čáp, stali jsme se díky nově nainstalované kameře jeho věrnými fanoušky. Za pár dní jsme se radovali i z paní čápové. Po třídním hlasování a poctivém sečtení hlasů opeřený páreček dostal v naší třídě jména Eliška a Karel.

Exkurze do Kutné Hory

Exkurze do Kutné Hory

Ve středu 11.5. se třída 7.A vypravila do Kutné Hory na dějepisnou exkurzi.

Krajské finále McDonald's Cupu v Pardubicích

Krajské finále McDonald's Cupu v Pardubicích

V pondělí 9. 5. 2022 se mladší fotbalisté umístili na krásném 2. místě v krajském finále.  

Ohlédnutí za vernisáží výstavy "Pověsti z Chocně a okolí"

Ohlédnutí za vernisáží výstavy "Pověsti z Chocně a okolí"

V úterý 3. 5. se v Orlickém muzeu uskutečnila vernisáž výstavy Pověsti z Chocně a okolí, kterou doprovázeli žáci a učitelé hudebního oboru ZUŠ.  Po úvodním slovu, které přednesli krajský radní pro školství Josef Kozel, starosta města Ing. Jan Ropek a paní ředitelka PhDr. Zdena Müllerová, jsme zahráli divadelní hru Koš na mostě, která měla velký úspěch.

Orlické muzeum obklopené pověstmi

Orlické muzeum obklopené pověstmi

V úterý 10.5. navštívila třída 4.A Orlické muzeum a interaktivní program Pověsti z Chocně a okolí. Provázeli nás samotní autoři tohoto zajímavého školního projektu - žáci z našeho 2. stupně. Akce střídala akci a připravené aktivity se dětem moooc líbily. Nejvíce zaujal fotokoutek. Zde se mohli žáci přestrojit do veselých kostýmů, které se objevily v hraných pověstech. Nechyběly ani komiksové bubliny s příznačnými texty. Všichni si to náramně užili! Pokud se chcete i vy pobavit, prohlédněte si naše vydařené fotografie.

Školní sportovní soutěže v plném proudu!

Školní sportovní soutěže v plném proudu!

Naše škola nechyběla ani na okresním kole 53. ročníku atletické soutěže školních družstev (Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou 2022).  

Plavání v Mýtě

Plavání v Mýtě

Zdokonalovací plavecký výcvik v Aquasport ve Vysokém Mýtě si děti z 5.B a 5.C velmi užívají. Před létem a prázdninami si zopakují plavecké styly. I děti z Ukrajiny se poprvé seznamují s plaveckým výcvikem a stávají se z nich pomalu plavci.  V bazéně je prostě prima! 

Pověsti v pohybu

Pověsti v pohybu

Děti z 5.C se v úterý ráno vydaly na výstavu do muzea. Studenti z historického semináře si pro ně připravili besedu o pověstech z Chocně a okolí s divadelním představením. Děti si vyzkoušely dobové kostýmy, postavily si hrad z kostek, poskládaly puzzle, vymalovaly si omalovánky... Mnozí si pověsti s omalovánkami už zakoupili a společně je čteme v hodinách vlastivědy.  Historii zdar! 

Sport nás baví - Beeballový turnaj

Sport nás baví - Beeballový turnaj

4.5. a 5.5. se žáčci z celého 1. stupně zúčastnili turnaje v Beeballu. Probíhal na baseballovém hřišti a zúčastnilo se ho velké množství týmů: z naší školy, ze ZŠ Choceňského a ZŠ Javornického z Vysokého Mýta. Žáci byli rozděleni do kategorií: 1. a 2. ročníky, 3. a 4. ročníky a 5. ročníky. Počasí nám docela přálo, děti mají spoustu sportovních zážitků a měly možnost se setkat s kamarády z jiných škol. Vítězná družstva byla opravdu výborná, ale troufám si napsat, že zvítězili všichni! Sportu zdar!

A spanilá jízda našich fotbalistů pokračuje

A spanilá jízda našich fotbalistů pokračuje

Oba týmy postupují do krajského kola v Pardubicích!

Sváťova olympiáda pro budoucí prvňáčky

Sváťova olympiáda pro budoucí prvňáčky

Ve čvrtek 5.5. proběhla na naší škole poslední z akcí ,,jarního seriálu" pro předškoláčky a jejich rodiče. Společně jsme se setkali při návštěvě školek v prvních třídách, Škole nanečisto, na zápisu do 1. tříd a dnes na Sváťově olympiádě. Deštivé počasí dětem ani dospělým náladu nezkazilo, akce proběhla v prostorách školy a ve sportovní hale. 

Ještě k Paříži

Ještě k Paříži

Prvních 43 míst bylo obsazeno během 24 hodin. V této chvíli máme 69 přihlášek a vypadá to, že bez problémů naplníme dva autobusy. Nejsme schopní odjet oba zájezdy v červnu, ale rozdělili bychom to, první autobus, ve kterém by museli jet všichni deváťáci, by jel v původně plánovaném termínu od 14. do 18.6.2022 a druhý by jel hned na začátku září, od 6. do 10.9.2022. Oba měsíce jsou pro poznávací zájezd ideální.

Australia

Australia

Ve dnech 3. a 4.5. naši školu navštívil pan Kocůrek s přednáškou o Austrálii.

Florbal nás baví!

Florbal nás baví!

Myšlenku nahradit dětem meziškolní turnaje, které byly v minulém roce rušeny, jsme zrealizovali prostřednictvím školní florbalové ligy. Plánem bylo strávit tři florbalová odpoledne po školním vyučování.

Sváťova olympiáda pro šikovné předškoláčky

Sváťova olympiáda pro šikovné předškoláčky

Ve čtvrtek 5.5. v 15:00-17:00 hodin proběhne v naší základní škole Sváťova olympiáda pro předškoláčky. Moooc se na Vás těšíme. Vezměte s sebou rodiče nebo prarodiče a užijte si odpoledne plné zábavy, sportu a dobré nálady!! Přijďte ve sportovním oblečení. Olympiáda bude probíhat na školní zahradě a ve sportovní hale (lezení). Pokud bude nepříznivé počasí, nevadí, akce proběhne ve škole. Sportu zdar!!

Za sběr do aquaparku!

Za sběr do aquaparku!

Sportovní den 2. stupně

Sportovní den 2. stupně

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 si chlapci a dívky šestých až devátých tříd zasportovali na stadionu Na Parapleti. Nečekal na ně atletický čtyřboj (pětiboj) jako v září, ale tentokrát jsme si pro ně připravili deset disciplín, ve kterých museli prokázat svou rychlost, obratnost, sílu, ohebnost a hbitost.