Dekorace

Aktuality

Poslední prázdninový den ve družině

Poslední prázdninový den ve družině

Pátek 29.7. byl poslední den prázdninové družiny. A co se dělo? Ráno jsme vyrazili vlakem do Vysokého Mýta. Po krátké prohlídce náměstí jsme v informačním centru zhlédli krásné loutky paní Gabriely Podroužkové. Navíc v podzemí na nás čekalo nádherně osvětlené peklo právě s loutkami malých čertů. V muzeu jsme se pokochali veterány automobilů, kočárů, kol a požární techniky. Před odjezdem jsme si pochutnali na lahodné zmrzlině. Po obědě jsme se odpoledne koupali na choceňské plovárně. Bylo nám prima.... Je před námi ještě celý měsíc prázdnin, tak prázdninám zdar!

Družina létá ve FLY ZONĚ

Družina létá ve FLY ZONĚ

Ve středu 27.7. jsme se s dětmi, které navštěvují o prázdninách družinu,vydali na výlet do Hradce Králové.

Erasmus+

Erasmus+

Prázdniny nejsou jen obdobím, kdy žáci i učitelé nabírají síly pro další školní rok, ale také obdobím, kdy se učitelé mohou vzdělávat, aniž by se jejich hodiny musely suplovat. Někteří jezdí na několikadenní letní školy, které jsou většinou zaměřeny oborově, jiní se pokoušejí získat finanční prostředky v rámci programu Erasmus+ a zdokonalit své jazykové dovednosti v některé ze zahraničních jazykových škol. Byli jsme úspěšní se žádostí ve vzdělávací mobilitě jednotlivců KA1 a díky tomu šest pedagogů vycestuje o prázdninách na dvoutýdenní zahraniční pobyt.

Krásné prázdniny!

Krásné prázdniny!

Přejeme všem pohodové prázdniny plné sluníčka, odpočinku a krásných zážitků. A rodiče prosíme, aby si uvědomili, že vysvědčení..

Voda je náš živel

Voda je náš živel

Poslední lekce plavání 1.stupně naší školy v bazénu ve Vysokém Mýtě je za námi. A jak dopadly závody, které se v tomto týdnu konaly? Skvěle! Všichni plavci zvládli svoji trať na výbornou, někdy s vypětím všech sil. Jako bonus si první tři plavci  z každé třídy odnesli medaile a sladké odměny.  Kristýna Držmíšková z 5.B se stala školní přebornicí! Gratulujeme!   Prázdninám a vodním radovánkám zdar! 

Výlet 6.C

Výlet 6.C

Fotografie mapují skoro vše, co během dvou dnů šesťáci zažili, od skákání, brännballu, vybíjené, večerní schovky, dělání palačinek, až po koupání a beachvolejbal. Bylo to prima!

Výlety 8.B - molitan, klobásy a vysoká škola

Výlety 8.B - molitan, klobásy a vysoká škola

I 8.B se v posledních červnových dnech vydala na výlety. 

Obora a zámek Žleby

Obora a zámek Žleby

Krásné zážitky si odvezli žáci z 5.A a 5.B ze školního výletu, kdy jsme ve čtvrtek 23.6. navštívili oboru a zámek Žleby.

Den naruby - domácí mazlíčci ve škole

Den naruby - domácí mazlíčci ve škole

V pátek 24.6.2022 se žáci 4.A zapojili do školního projektu: Hrdá škola - Den naruby. Tento ten pojali netradičně a donesli si do školy své domácí mazlíčky.   

Vzhůru do Francie!

Vzhůru do Francie!

V neděli 19. června se pět žáků z naší školy vydalo na cestu do Francie. A nejednalo se o cestu ledajakou, ale o zahraniční stáž určenou pro výherce Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji.

Expedice Radegast

Expedice Radegast

se vydařila.

Výlet do lanového centra

Výlet do lanového centra

Třída 7.A se protáhla v lanovém centru v Pardubicích. Okruh ve výšce 9,5 m někteří zvládli opravdu hravě, pro jiné to byl rozhodně výstup z komfortní zóny, který ale všichni ustáli a mohli odcházet s dobrým pocitem ze sebe sama.  

9. A v posledních dnech základní školy

9. A v posledních dnech základní školy

Posledních 14 dnů před prázdninami bývá ve znamení školních výletů.

Pochoutky z listového těsta

Pochoutky z listového těsta

V pondělí 20.6. se žáci 5.B s chutí pustili do vaření respektive pečení. 

Víkendový pobyt v Julinčině údolí

Víkendový pobyt v Julinčině údolí

Ve dnech 17. - 19.6. proběhl sportovně zábavný víkend žáčků naší školy v Rokytnici v Orlických horách - v Julinčině údolí. Letošního ročníku se zúčastnily pouze děti z 1. stupně, zato opravdu hojně. Na víkend se proměnily ve skvělé táborníky, přivezly si spoustu medajlí, cen a nezapomenutelných zážitků. Víkendový pobyt byl určený pro žáky z Rokytnice v O.h. a okolí a naši spřátelenou školu. Zahráli si tam několik tradičních i netradičních her v přírodě, seznámili se s novými kamarády, naučili se nové písně u táboráku, doprovázené opravdovou folkovou kapelou, pochutnali si na dobrých jídlech, zažili zajímavou noční hru a pak se spokojeně vrátili do Chocně, domů, za svými blízkými. Děti byly naprosto skvělá parta.....tak zase za rok!!

Poznáváme Paříž

Poznáváme Paříž

Ve dnech 14. - 18. 6. 2022 jsme si „rozšiřovali obzory“ v Paříži. Je úplně něco jiného se o Ludvíku XIV. nebo Napoleonovi Bonaparte ve škole učit nebo vidět výsledky jejich vlády na vlastní oči. Viděli jsme památky z římsko-galského období, ze středověku, z období renesance, osvícensví a klasicismu, navštívili jsme nejmodernější části Paříže a zvládli jsme několikrát i nástrahy pařížského metra.

Zmrzlina bez mrazáku

Zmrzlina bez mrazáku

Deváťáci si na rozloučení s chemií na základní škole zkusili vyrobit vlastní zmrzlinu, a to bez mrazničky, s využitím přírodních zákonitostí.

Den se zvířátky

Den se zvířátky

Jak vypadá plch africký - drobné, malé zvířátko s noční aktivitou podobné myši s veverčím ocáskem nebo jak se starat o agamu vousatou?

Noc ve škole

Noc ve škole

Ve středu 15. června konečně nastal den D a hlavně noc N. Všichni paťáci z áčka se sešli v podvečer před školou a tlačili se dovnitř.

Tatínkové, těšte se na neděli!

Tatínkové, těšte se na neděli!

Po maminkách jsme nezapomněli ani na nedělní svátek našich tatínků.