Zbrusu nová školní dílna

Publikováno: 2.2.2022 Autor(ka): Zdena Müllerová

V roce 2019 se nám podařilo získat další grant, tentokrát pro rekonstrukci školní dílny. Přestavba proběhla během hlavních prázdnin. Došlo k menším stavebním úpravám, dílna a příruční sklad mají nové rozvody elektřiny, vody a odpadů a na zemi je položena speciální pěnová podlaha. Dílna je vybavená čtyřmi dílenskými stoly vždy pro 4 žáky a jeden ze stolů je výškově stavitelný, aby dílnu mohli využívat i menší žáci a žáci s tělesným postižením.

Z grantových peněz jsme dílnu vybavili nářadím a nástroji, materiálem a 3D tiskárnou. Máme dva pedagogy, kteří jsou pro výuku pracovních činností a technických prací aprobovaní. Věříme, že dovednosti, kterým se žáci ve školní dílně naučí, zúročí v budoucím životě, osobním i profesním:)