Zimní škola v přírodě na Šajtavě

Krásný sportovní týden na Šajtavě si užili záči 6.A a 6.B.

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Ve středu 8. února se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Naši školu zastupovali žáci, kteří navštěvují historický kroužek. Hodnotitelům představili tři projekty zaměřené na každodenní život na začátku 20. století. Konkurence byla letos veliká, okresního kola se v kategorii Junior zúčastnilo celkem 70 projektů. I přesto se dvěma našim projektům podařilo postoupit do krajského kola, které se uskuteční 16. a 17. března v Pardubicích.

Ledové obrázky

Po získání znalostí z prvouky o skupenství vody jsme využili ve 3.B mrazivého počasí a připravili jsme při výtvarné výchově na noc v kelímkách různé přírodniny a hračky.

Návštěva výstavy v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě

Žáci z historického kroužku navštívili výstavu v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě nazvanou Bejvávalo dobře aneb Jak se co dělávalo. Jak už název napovídá, žáci se seznámili s různými řemesly našich předků. Mohli si vyzkoušet výrobu šindele, lněné látky, zjistili, jak fungoval tkalcovský stav, jak probíhala práce na polích. Výstava byla velice pěkně připravená a děkujeme paní Krátké za poučnou prohlídku.

ČEPS CUP – krajské finále

Ve čtvrtek 2.2.2023 jsme se s chlapci ze 4. a 5. ročníků zúčastnili krajského finálového turnaje, kam jsme se v listopadu kvalifikovali vítězstvím v České Třebové.

Hurá do školy! Předškoláčci, těšíme se na vás!

Vážení rodiče a milí předškoláčci, srdečně Vás zveme na návštěvu naší školy. Přijďte, ptejte se, nechte vyzkoušet vaše děti ,,opravdové školní aktivity". Těšíme se na vás!

Youtuber Kovy

Díky dlouhodobé spolupráci s Českou spořitelnou a.s. se naši žáci těší na besedu s youtuberem Karlem „Kovy“ Kovářem. Kovy nás navštíví v úterý 7. února a o dvouhodinovou besedu s Kovym je velký zájem. V některých třídách se účastníci losují, v jiných píší motivační dopisy nebo zjišťují zajímavosti z jeho života a práce  a vymýšlejí originální témata a otázky, kterými chtějí „potrápit“ Kovyho:-) Obrázky z akce najdete tady.

Volby nanečisto v 5.C

Ve čtvrtek 26.1. si děti z 5.C vyzkoušely účast ve volbách se vším, co k tomu patří. Nejprve jsme si v rámci hodiny vlastivědy řekli a vysvětlili některé pojmy jako například demokracie, demokratické volby, volební právo, ale třeba i vyzkoušeli umění a schopnost přijmout názor druhých. Proběhla také diskuze k tomuto tématu.  Ustanovili jsme volební komisi, všichni dostali volební lístky, obálky, prokazovali se svojí ISIC kartou. Možná většina z nás dospělých ani netušíme, co všechno děti před takovou události jako jsou volby vnímají, vědí a jaké názory na dění kolem této akce mají.

Výroba vlastního diáře

Během výtvarné výchovy si žáci 9.A zkusili vyrobit vlastní diář - osobní prostor na psaní poznámek i snů. Vznikl tak kousek užitého umění na celý rok 2023 včetně vlastních návrhů stran a obálek.

Den dvojčat

V rámci projektu Hrdá škola proběhl ve čtvrtek 19. ledna 2023 Den dvojčat. Kamarádi se mezi sebou domluvili a přišli ve stejném oblečení, se stejnými účesy nebo alespoň ve stejných ponožkách:-)

School match 2023

Naši žáci měli možnost zúčastnit se tradiční úžasné sportovní akce School match v Pardubicích. Děti, které navštěvují v naší škole florbalový kroužek, se ve středu 18.1. vydaly do Pardubic na superligový zápas určený pro žáky základních a středních škol.

5.ABC a Street Dance

6.D v aquacentru

Na předposlední školní den v roce 2022 si žáci ze 6.D jednohlasně vybrali výlet do aquacentra v Pardubicích.

Vánoční Praha 7.A a 6.B

Konečně jsme se dočkali a ve středu 21.12. 2022 jsme se rozjeli do Prahy.

Dobrý skutek na Vánoce

Ve středu 21.12. žáci 3.B a vybrané žačky z 5.A navštívili Domov seniorů v Chocni s vystoupením Macha a Šebestové a následným vánočním programem pro milé ,,babičky, dědečky" a kolektiv zaměstnanců.

Poslední předvánoční sníh?

Tři dny před Vánoci žáci 1.C spolu se žáky z 2.C ještě vyrazili dovádět na sněhu i s ním. Vzali jsme boby, pekáče i další ,,vozidla" a pořádně se projeli. Smíšené skupinky z obou tříd vytvořily dílo ze sněhu, které barevně dotvořily. Nakonec jsme se po zaslouženém ohřátí a svačině dali ještě do společné práce ve škole. Zjistili jsme, jaké Vánoce mají v jiných zemích. Jsme rádi za společný den!

Vyšla hvězda nad Betlémem

V úterý 20.12. navštívili žáci 5.A a 5.C Hradec Králové a divadlo Drak.

Spaní ve středověku

V pondělí 12.12. 2022 se 7.A vrátila večer do školy,

Návštěva předvánoční Prahy

Ve středu jsme měli naplánovanou návštěvu muzikálu Betlém hledá Superstar v divadle na Fidlovačce a pak už jen vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. Začátkem týdne ale řady 8.A rychle prořídly díky virové epidemii, tak jsme byli moc rádi, že nás doplnili žáci 8.B.

Mladý chemik

Hledá se nejlepší Mladý chemik v České republice