Dekorace

Informace k zápisu do 1. ročníku

Publikováno: 16.3.2023 Autor(ka): Zdena Müllerová

Vážení rodiče, milí předškoláci,

pokud jste si vybrali pro plnění povinné školní docházky naši školu, tak dnes o půlnoci spouštíme ZápisyOnline, kde si můžete od zítřka vyplnit elektronickou přihlášku a zarezervovat si termín a čas zápisu. Zápis bude probíhat v pátek 14. dubna 2023 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 15. dubna 2023 od 9:00 do 11:30 hodin. Pokud vyplníte elektronickou přihlášku, dostanete informační e-mail ze školy a my Vám následně na e-mail pošleme další formuláře, které od Vás budeme potřebovat vyplnit a spolu s kopií rodného listu poslat zpátky na adresu reditelna@zschocen.cz. Pokud formuláře předem nevyplníte a nepošlete, nic se neděje, jen musíte počítat s tím, že se při zápisu zdržíte ve škole o 20-30 minut déle. Pro ukrajinské předškoláky probíhá zápis v tomto školním roce ve stejném termínu!

Nevyžadujeme, aby dítě bylo osobně přítomné u zápisu, ale myslíme si, že se jedná o důležitý okamžik v jeho životě a že by o tento prožitek nemělo přijít. Pokud máte zájem o zařazení dcery nebo syna do skupiny s rozšířenou výukou jazyků, pak je jeho osobní přítomnost při zápisu nezbytná, protože součástí zápisu bude i Kern-Jiráskův test, na základě kterého posoudí odborníci (dětský psycholog a speciální pedagog), zda je pro dítě vhodné, aby začalo se studiem cizího jazyka spolu s nástupem do školy. Nebojte se, nejde o test v pravém slova smyslu, děti budou kreslit, vybarvovat a dokreslovat.

Elektronickou přihlášku najdete zde. Pokud chcete žádat o odklad povinné školní docházky, je potřeba v přihlášce zaškrtnout políčko, že budete žádat o odklad!

Odklad povinné školní docházky bude probíhat stejnou formou jako zápis do 1. tříd, tedy v termínu od 14. do 15. 4. 2023 osobně ve škole a opět i pro děti-cizince. V tomto případě se děti samotného zápisu osobně zúčastnit nemusí.

Co je nutné doložit k žádosti o odklad: žádost o odklad (viz ZápisyOnline), doporučení školského poradenského zařízení/speciálně-pedagogického centra k odkladu – lze dodat dodatečně, doporučení dětského lékaře k odkladu – lze dodat dodatečně.

V případě zájmu počítáme s otevřením přípravné třídy.

Zápis do školní družiny bude probíhat při zápisu do školy. Všichni žáci přijatí do 1. ročníku budou, pokud budete chtít, přijati k zájmovému vzdělávání.

Třídními učitelkami budou Pavlína Hájková, Eva Mannová a Vendula Drábková. Do formulářů, které Vám pošleme po vyplnění elektronické přihlášky, můžete uvést do poznámky, které paní učitelce dáváte přednost, příp. bez kterých spolužáků ze školky si Vás potomek nedokáže představit chodit do školy:-).

Těšíme se na Vás a hlavně na Vaše děti.