Dekorace

Newsletter

Informace ke vstupu do školy pomocí ISIC

Informace ke vstupu do školy pomocí ISIC

V tomto školním roce mohou žáci použít svou kartu nebo čip k otevření dveří v následujících časech:

Zahájení nového školního roku

Zahájení nového školního roku

Prázdniny se s námi pomalu loučí a škola se chystá otevřít své dveře dokořán, abychom společně přivítali nejen prvňáčky, ale i všechny ostatní. Přijměte pozvání na slavnostní zahájení nového školního roku, které proběhne v pondělí 4. září v 8:00 hodin před školou. Máme slíbeno, že děti do prvních tříd přijde pozdravit i pan starosta.

E-shop znovu otevřen

E-shop znovu otevřen

Po půl roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si v minulém školním roce vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přicházejí noví žáci nebo si někdo možná zatím nestihl objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy nebo tepláky. E-shop bude otevřený do 30. dubna 2023 a možná zboží z něj udělá i některému z budoucích prvňáčků. V nabídce je i tentokrát více barev a barevných kombinací, nechybí ani sportovní tašky ve dvou velikostech a batohy. Celou nabídku naleznete ve školním e-shopu na adrese https://www.kraloveskoly.cz/zssvcecha/.

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

V příštím školním roce otevřeme tři první třídy a jednu přípravnou třídu. K zápisu v pátek a v sobotu přišlo 68 dětí v doprovodu svých rodičů. 54 dětí jsme zapsali, jedenáct rodičů podalo žádost o odklad a rodiče tří dětí ještě čekají na doporučení odborníka, zda by bylo pro dceru nebo syna vhodnější nastoupit od 1. září 2023 do 1. třídy nebo do přípravky.

Informace k zápisu do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku

Vážení rodiče, milí předškoláci, pokud jste si vybrali pro plnění povinné školní docházky naši školu, tak dnes o půlnoci spouštíme ZápisyOnline, kde si můžete od zítřka vyplnit elektronickou přihlášku a zarezervovat si termín a čas zápisu. Zápis bude probíhat v pátek 14. dubna 2023 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 15. dubna 2023 od 9:00 do 11:30 hodin. Pokud vyplníte elektronickou přihlášku, dostanete informační e-mail ze školy a my Vám následně na e-mail pošleme další formuláře, které od Vás budeme potřebovat vyplnit a spolu s kopií rodného listu poslat zpátky na adresu reditelna@zschocen.cz. Pokud formuláře předem nevyplníte a nepošlete, nic se neděje, jen musíte počítat s tím, že se při zápisu zdržíte ve škole o 20-30 minut déle. Pro ukrajinské předškoláky probíhá zápis v tomto školním roce ve stejném termínu!

Volnočasové oblečení v e-shopu

Volnočasové oblečení v e-shopu

Po roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si v minulém školním roce vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přišli noví žáci nebo si někdo možná nestihl v minulém školním roce objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy nebo tepláky. E-shop bude otevřený do 7. 11. 2022 a možná zboží z něj udělá někomu radost pod vánočním stromečkem. V nabídce je tentokrát více barev a barevných kombinací a zbrusu nové modely. Celou nabídku naleznete ve školním e-shopu na adrese https://www.kraloveskoly.cz/zssvcecha/.

Projekt Hrdá škola a Suit up day

Projekt Hrdá škola a Suit up day

I letos jsme se jako škola přihlásili do projektu Hrdá škola a těšíme se na všechny vyjímečné dny, které díky tomu ve škole zažijeme. Minulý čtvrtek proběhl Suit up day, kdy to ve škole vypadalo spíš jako na Plese v Opeře. I tento školní rok nás čeká Den bez batohů nebo Den dvojčat, Upcycling day nebo Den šílených účesů. Líbí se nám prosincová výzva Dobrý skutek na Vánoce, Den zlepšení školy i Filmový večer ve škole v závěru školního roku.

Ještě k Paříži

Ještě k Paříži

Prvních 43 míst bylo obsazeno během 24 hodin. V této chvíli máme 69 přihlášek a vypadá to, že bez problémů naplníme dva autobusy. Nejsme schopní odjet oba zájezdy v červnu, ale rozdělili bychom to, první autobus, ve kterém by museli jet všichni deváťáci, by jel v původně plánovaném termínu od 14. do 18.6.2022 a druhý by jel hned na začátku září, od 6. do 10.9.2022. Oba měsíce jsou pro poznávací zájezd ideální.

Sváťova olympiáda pro šikovné předškoláčky

Sváťova olympiáda pro šikovné předškoláčky

Ve čtvrtek 5.5. v 15:00-17:00 hodin proběhne v naší základní škole Sváťova olympiáda pro předškoláčky. Moooc se na Vás těšíme. Vezměte s sebou rodiče nebo prarodiče a užijte si odpoledne plné zábavy, sportu a dobré nálady!! Přijďte ve sportovním oblečení. Olympiáda bude probíhat na školní zahradě a ve sportovní hale (lezení). Pokud bude nepříznivé počasí, nevadí, akce proběhne ve škole. Sportu zdar!!

Informace k zápisu do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku

Vážení rodiče, milí předškoláci, pokud jste si vybrali pro plnění povinné školní docházky naši školu, tak právě pro Vás v této chvíli spouštíme ZápisyOnline, kde si můžete už teď vyplnit elektronickou přihlášku a zarezervovat si termín a čas zápisu. Zápis bude probíhat v pátek 8. dubna 2022 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 9. dubna 2022 od 9:00 do 11:30 hodin. Pokud vyplníte elektronickou přihlášku, dostanete informační e-mail ze školy a my Vám následně na e-mail pošleme další formuláře, které od Vás budeme potřebovat vyplnit a spolu s kopií rodného listu poslat zpátky na adresu reditelna@zschocen.cz. Pokud formuláře předem nevyplníte a nepošlete, nic se neděje, jen musíte počítat s tím, že se při zápisu zdržíte ve škole o 20-30 minut déle.

Od pondělí se nám bude o  trochu lépe dýchat!

Od pondělí se nám bude o trochu lépe dýchat!

Konečně jsme se dočkali zrušení povinnosti nosit roušky a respirátory ve společných prostorách školy a školní jídelny. Zrušení povinnosti platí jak pro žáky, tak pro učitele. Ani v nejčernějších myšlenkách jsme si nepředstavovali, že k tomu dojde v době, kdy budou ruští agresoři bombardovat v cizí zemi obydlené části měst, že budou na Ukrajině zabíjet ženy, děti a seniory. Válka na Ukrajině vyhnala mnoho lidí z vlastních domovů, kteří se snaží zachránit si alespoň holý život. 

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Příprava na letošní soutěž se nesla v duchu protiepidemických opatření, občas byl někdo ze žáků v karanténě či nemocen a deset dnů před soutěží musela již veškerá příprava probíhat pouze on-line. Žáci se téměř denně připojovali přes meet, upravovali své prezentace, dokumenty a připravovali se na soutěž. 

Osočování a nadávky ze strany rodičů

Osočování a nadávky ze strany rodičů

Pevně věříme, že pondělní testování bylo opravdu to poslední, že omikron vytlačil všechny nebezpečnější mutace viru a že se všichni budeme moct volněji nadýchnout. Nařízení se postupně ruší, v celé společnosti se rozvolňuje, proto mi v této době přijde zbytečné, že dochází k útokům ze strany rodičů vůči škole a vůči vedení. Nošení roušek a testování zase začalo plnit stránky facebooku, ačkoli původní iniciátorka své příspěvky vymazala.

Klima školy

Klima školy

Když se řekne škola … Vybaví se nám prostředí, které všichni důvěrně známe. Ke zjištění případných nedostatků a ke zlepšení života ve škole, může pomoct informace žáků i učitelů a zaměstnanců. Proto jsme oslovili všechny a požádali jsme je, aby se zamyslili nad uvedenými tvrzeními, které souvisejí s naší školou a s tím, co se v ní děje. 

Ztráty a nálezy - nechybí vám něco?

Ztráty a nálezy - nechybí vám něco?

I prvňáci už umí přečíst: MÁME PĚKNÉ ŠATNY.  

On-line výuka pro 2. stupeň - DŮLEŽITÉ!!!

On-line výuka pro 2. stupeň - DŮLEŽITÉ!!!

Z důvodu velkého počtu pedagogů, kteří jsou nemocní nebo v karanténě, proběhne zítřejší výuka (pátek 21.1.2022) na 2. stupni pouze on-line formou. Žáci zůstanou doma a připojí se na výuku podle běžného rozvrhu. Odpadají jen hodiny Tv. Výuka na 1. stupni, pokud nejsou žáci nebo celé třídy v karanténě, proběhne prezenčně nebo hybridně.

Nové informace k testování a karanténám

Nové informace k testování a karanténám

MŠMT poskytlo školám novou metodiku, jak se bude postupovat od 3. ledna 2022. Dochází k několika změnám. Nejdůležitější změna se týká toho, že se budou testovat všichni žáci i všichni zaměstnanci, bez ohledu na to, zda jsou očkovaní nebo zda prodělali v posledních 180 dnech nemoc covid 19. První dva týdny bude testování probíhat dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Bezpečnější škola

Bezpečnější škola

Tento týden byl ve škole instalován nový docházkový systém ISIC PORT, který zvýší zabezpečení školy. ISIC PORT je identifikační a přístupový systém, který nabízí školám řešení přístupu a docházky s využitím mezinárodního studentského průkazu ISIC a umožňuje použití mobilu jako osobního průkazu a digitálního klíče. 

Aktuální zprávy ze školy

Aktuální zprávy ze školy

Před začátkem nového pracovního týdne stručné shrnutí situace ve škole. Pozitivní na covid-19 jsou čtyři pedagogové a více jak padesát žáků. Do karantény odešly v některých případech celé třídy, v jiných jen někteří žáci ze třídy. V karanténě jsou třídy 2.A, 3.A, 3.B, 3.C, 4.A a 5.A z 1. stupně a třídy 6.A, 6.B, děvčata ze 7. ročníku, část 8.A a celá 9.A, samozřejmě s výjimkou očkovaných.

Test newsletter

Test newsletter

Test newsletter