Dekorace

Newsletter

Školní e-shop s volnočasovým oblečením

Školní e-shop s volnočasovým oblečením

Po půl roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si před několika lety vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přijdou noví žáci nebo si někdo možná nestihl v minulých školních letech objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy, tepláky, kšiltovku nebo batoh. E-shop přichází tentokrát se slevami a výprodejem některých modelů.

Konečné výsledky zápisu

Konečné výsledky zápisu

V příloze naleznete konečné výsledky zápisu včetně informace, které děti byly zařazeny do skupin s rozšířenou výukou anglického jazyka. Zároveň z něho zjistíte, které děti byly zařazeny do přípravné třídy na naší škole. Přípravnou třídu povede paní učitelka Mgr. Jitka Štanglerová Mikulecká a bude opět umístěna do budovy školní družiny u školní jídelny (ul. Sv. Čecha 440).   Schůzka rodičů budoucích prvňáčků proběhne v pondělí 24. 6. 2024 od 16:00 hodin. Pozvánku před akcí pošleme e-mailem.

Výsledky zápisu 2024

Výsledky zápisu 2024

V pátek 5. 4. 2024 a v sobotu 6. 4. 2024 se konal slavnostní zápis dětí, které nastoupí do 1. ročníku ZŠ ve školním roce 2024/25. K zápisu se dostavilo 85 předškoláčků v doprovodu svých rodičů. Do 1. ročníku jsme zapsali 72 žáků, ve čtyřech případech byl udělen odklad povinné školní docházky o jeden rok z důvodu školní nezralosti a devět dalších žádostí o odklad zatím nebylo uzavřeno, protože je nutné ještě doložit potřebná doporučení.                                                                                                                     

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku

Zápis budoucích prvňáčků proběhne v pátek 5. dubna 2024 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 6. dubna 2024 od 9:00 do 11:30 hodin. On-line zápis je spuštěný včetně rezervačního systému na určitý den a hodinu, abychom předešli nepříjemnému a zbytečnému čekání.

Pomoc s podáním přihlášky na SŠ

Pomoc s podáním přihlášky na SŠ

Nabízíme pomoc rodičům žáků 9. ročníku při elektronickém podání přihlášek na SŠ. Elektronická přihláška celý proces zjednoduší a zrychlí. Pokud nechcete vyplňovat elektronickou přihlášku sami, provedeme celý proces přihlašování spolu ve škole, buď s výchovnou poradkyní nebo s ředitelkou školy.

Vyjádření školní jídelny ke stávce

Vyjádření školní jídelny ke stávce

Vážení rodiče, oznamuji Vám, že se jídelna stávky 27. 11. 2023 nezúčastní. Přestože se ke stávce nepřipojíme, podpoříme ji a její důvody vnímáme jako relevantní. Změny, které připravuje ministerstvo školství negativně ovlivní i chod naší jídelny. 

Stávka 27. 11. 2023

Stávka 27. 11. 2023

V případě, že stávka vyhlášená Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství na pondělí 27. listopadu 2023 nebude odvolána, tak se naše škola připojí ke stávce a budova školy i budova školní družiny zůstanou zavřené. K tomuto rozhodnutí nás vede situace s financováním školství. Naším společným zájmem je, aby děti získaly kvalitní vzdělání a aby si ze školních let  odnesly co nejvíce užitečných znalostí a dovedností, se kterými se v životě dobře uplatní. V zájmu naší společnosti by proto mělo být, abychom dětem vytvořili ty nejlepší podmínky pro vzdělávání a připravili jim  i sobě perspektivní  budoucnost.

Volnočasové oblečení ve školním e-shopu

Volnočasové oblečení ve školním e-shopu

Po roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si v předminulém školním roce vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přišli noví žáci nebo si někdo možná nestihl v minulých školních letech objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy, tepláky nebo batoh. 

Informace ke vstupu do školy pomocí ISIC

Informace ke vstupu do školy pomocí ISIC

V tomto školním roce mohou žáci použít svou kartu nebo čip k otevření dveří v následujících časech:

Zahájení nového školního roku

Zahájení nového školního roku

Prázdniny se s námi pomalu loučí a škola se chystá otevřít své dveře dokořán, abychom společně přivítali nejen prvňáčky, ale i všechny ostatní. Přijměte pozvání na slavnostní zahájení nového školního roku, které proběhne v pondělí 4. září v 8:00 hodin před školou. Máme slíbeno, že děti do prvních tříd přijde pozdravit i pan starosta.

E-shop znovu otevřen

E-shop znovu otevřen

Po půl roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si v minulém školním roce vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přicházejí noví žáci nebo si někdo možná zatím nestihl objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy nebo tepláky. E-shop bude otevřený do 30. dubna 2023 a možná zboží z něj udělá i některému z budoucích prvňáčků. V nabídce je i tentokrát více barev a barevných kombinací, nechybí ani sportovní tašky ve dvou velikostech a batohy. Celou nabídku naleznete ve školním e-shopu na adrese https://www.kraloveskoly.cz/zssvcecha/.

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

V příštím školním roce otevřeme tři první třídy a jednu přípravnou třídu. K zápisu v pátek a v sobotu přišlo 68 dětí v doprovodu svých rodičů. 54 dětí jsme zapsali, jedenáct rodičů podalo žádost o odklad a rodiče tří dětí ještě čekají na doporučení odborníka, zda by bylo pro dceru nebo syna vhodnější nastoupit od 1. září 2023 do 1. třídy nebo do přípravky.

Informace k zápisu do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku

Vážení rodiče, milí předškoláci, pokud jste si vybrali pro plnění povinné školní docházky naši školu, tak dnes o půlnoci spouštíme ZápisyOnline, kde si můžete od zítřka vyplnit elektronickou přihlášku a zarezervovat si termín a čas zápisu. Zápis bude probíhat v pátek 14. dubna 2023 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 15. dubna 2023 od 9:00 do 11:30 hodin. Pokud vyplníte elektronickou přihlášku, dostanete informační e-mail ze školy a my Vám následně na e-mail pošleme další formuláře, které od Vás budeme potřebovat vyplnit a spolu s kopií rodného listu poslat zpátky na adresu reditelna@zschocen.cz. Pokud formuláře předem nevyplníte a nepošlete, nic se neděje, jen musíte počítat s tím, že se při zápisu zdržíte ve škole o 20-30 minut déle. Pro ukrajinské předškoláky probíhá zápis v tomto školním roce ve stejném termínu!

Volnočasové oblečení v e-shopu

Volnočasové oblečení v e-shopu

Po roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si v minulém školním roce vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přišli noví žáci nebo si někdo možná nestihl v minulém školním roce objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy nebo tepláky. E-shop bude otevřený do 7. 11. 2022 a možná zboží z něj udělá někomu radost pod vánočním stromečkem. V nabídce je tentokrát více barev a barevných kombinací a zbrusu nové modely. Celou nabídku naleznete ve školním e-shopu na adrese https://www.kraloveskoly.cz/zssvcecha/.

Projekt Hrdá škola a Suit up day

Projekt Hrdá škola a Suit up day

I letos jsme se jako škola přihlásili do projektu Hrdá škola a těšíme se na všechny vyjímečné dny, které díky tomu ve škole zažijeme. Minulý čtvrtek proběhl Suit up day, kdy to ve škole vypadalo spíš jako na Plese v Opeře. I tento školní rok nás čeká Den bez batohů nebo Den dvojčat, Upcycling day nebo Den šílených účesů. Líbí se nám prosincová výzva Dobrý skutek na Vánoce, Den zlepšení školy i Filmový večer ve škole v závěru školního roku.

Ještě k Paříži

Ještě k Paříži

Prvních 43 míst bylo obsazeno během 24 hodin. V této chvíli máme 69 přihlášek a vypadá to, že bez problémů naplníme dva autobusy. Nejsme schopní odjet oba zájezdy v červnu, ale rozdělili bychom to, první autobus, ve kterém by museli jet všichni deváťáci, by jel v původně plánovaném termínu od 14. do 18.6.2022 a druhý by jel hned na začátku září, od 6. do 10.9.2022. Oba měsíce jsou pro poznávací zájezd ideální.

Sváťova olympiáda pro šikovné předškoláčky

Sváťova olympiáda pro šikovné předškoláčky

Ve čtvrtek 5.5. v 15:00-17:00 hodin proběhne v naší základní škole Sváťova olympiáda pro předškoláčky. Moooc se na Vás těšíme. Vezměte s sebou rodiče nebo prarodiče a užijte si odpoledne plné zábavy, sportu a dobré nálady!! Přijďte ve sportovním oblečení. Olympiáda bude probíhat na školní zahradě a ve sportovní hale (lezení). Pokud bude nepříznivé počasí, nevadí, akce proběhne ve škole. Sportu zdar!!

Informace k zápisu do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku

Vážení rodiče, milí předškoláci, pokud jste si vybrali pro plnění povinné školní docházky naši školu, tak právě pro Vás v této chvíli spouštíme ZápisyOnline, kde si můžete už teď vyplnit elektronickou přihlášku a zarezervovat si termín a čas zápisu. Zápis bude probíhat v pátek 8. dubna 2022 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 9. dubna 2022 od 9:00 do 11:30 hodin. Pokud vyplníte elektronickou přihlášku, dostanete informační e-mail ze školy a my Vám následně na e-mail pošleme další formuláře, které od Vás budeme potřebovat vyplnit a spolu s kopií rodného listu poslat zpátky na adresu reditelna@zschocen.cz. Pokud formuláře předem nevyplníte a nepošlete, nic se neděje, jen musíte počítat s tím, že se při zápisu zdržíte ve škole o 20-30 minut déle.

Od pondělí se nám bude o  trochu lépe dýchat!

Od pondělí se nám bude o trochu lépe dýchat!

Konečně jsme se dočkali zrušení povinnosti nosit roušky a respirátory ve společných prostorách školy a školní jídelny. Zrušení povinnosti platí jak pro žáky, tak pro učitele. Ani v nejčernějších myšlenkách jsme si nepředstavovali, že k tomu dojde v době, kdy budou ruští agresoři bombardovat v cizí zemi obydlené části měst, že budou na Ukrajině zabíjet ženy, děti a seniory. Válka na Ukrajině vyhnala mnoho lidí z vlastních domovů, kteří se snaží zachránit si alespoň holý život. 

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Příprava na letošní soutěž se nesla v duchu protiepidemických opatření, občas byl někdo ze žáků v karanténě či nemocen a deset dnů před soutěží musela již veškerá příprava probíhat pouze on-line. Žáci se téměř denně připojovali přes meet, upravovali své prezentace, dokumenty a připravovali se na soutěž.