Dny florbalu 2023 - 6. a 7. třídy

Naši florbaloví nadšenci se zúčastnili tradičního turnaje v rámci akce Dny florbalu v České Třebové.

Okresní kolo McDonalds Cup - 2. a 3.třída

Ve čtvrtek 4.5.2023 jsme družstvo ve složení: Držmíšek jakub, Krejza Tobiáš, Šponar Tomáš, Němec Tobiáš, Zídek Jan,Petrov Nikola, Meixner Luboš, Štrébely Radim, Hubáček Šimon, Komárek Josef, Kříž Miguel vyhráli okresní kolo v Ústí nad Orlicí. Víte co to znamená? Postupujeme do krajského kola!!! Martin Durdil

Pozvánka na výstavu "Co všechno odnesl čas"

Málokdo z nás si asi dovede představit, jak vypadal život našich předků. Svět se za tuto dobu velmi změnil, a některé skutečnosti nám proto mohou připadat jako velmi vzdálené.

Zlato pro naše mladé fotbalisty!

Dne 5.5.2023 jsme se s naším výběrem fotbalistů ze 6. a 7. ročníku vypravili do Libchav na okresní turnaj. Oproti okrsku jsme byli nuceni lehce obměnit sestavu. Absentujícího Romču Šulce a Tondu Zacha, skvěle nahradili Tom Šilar a David Novák.

Vzhůru k poznávání Evropy

Knihovna nás baví!

Ve čtvrtek 4.5.2023 navštívili žáci 5.A knihovnu v Chocni. Nejenom, že  se seznámili s novými tituly knížek pro děti a mládež a mohli si je půjčit domů, ale zároveň se zúčastnili i programu s názvem Katalogizace knih.

Den Země ve výuce AJ

21. dubna jsme s 8.B a 9.A využili hezkého počasí a šli jsme ven sbírat odpadky v blízkostí školy. Jednak jsme nedávno probírali téma “Odpady” v angličtině, jednak minulý týden byl Den Země. Uklízeli jsme kolem školy a říčky a také na blízkém hřišti. Dětí si zopakovaly anglické názvy různých odpadů a žáci z 8.B se navíc zastavovali u každé dopravní značky a tvořili věty pomocí modálních sloves (také téma, kterému jsme se nedávno věnovali).

Rýsování bez kružítek a pravítek

Dá se rýsovat i jinak, než jen do sešitu s perfektně ořezanou tužkou?

Nejen Simpsonovi v naší škole

Při jedné z hodin výtvarné výchovy jsme se v 8.A a 9.B rozhodli si zadat jednu velkou výzvu: jak bych vypadal jako animovaná seriálová postava?!

Hrdá škola: Den zlepšení školy

E-shop znovu otevřen

Po půl roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si v minulém školním roce vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přicházejí noví žáci nebo si někdo možná zatím nestihl objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy nebo tepláky. E-shop bude otevřený do 30. dubna 2023 a možná zboží z něj udělá i některému z budoucích prvňáčků. V nabídce je i tentokrát více barev a barevných kombinací, nechybí ani sportovní tašky ve dvou velikostech a batohy. Celou nabídku naleznete ve školním e-shopu na adrese https://www.kraloveskoly.cz/zssvcecha/.

Výlet 6.C do Pardubic

Žáci 6.C se již od Vánoc vyptávali na slíbený výlet do aquaparku v Pardubicích. Dočkali se!

Výsledky zápisu pro školní rok 2023/2024

V příštím školním roce otevřeme tři první třídy a jednu přípravnou třídu. K zápisu v pátek a v sobotu přišlo 68 dětí v doprovodu svých rodičů. 54 dětí jsme zapsali, jedenáct rodičů podalo žádost o odklad a rodiče tří dětí ještě čekají na doporučení odborníka, zda by bylo pro dceru nebo syna vhodnější nastoupit od 1. září 2023 do 1. třídy nebo do přípravky.

Postup  našich žáků v minikopané

Postup našich žáků v minikopané

13.4. se náš výběr chlapců ze 6. a 7. ročníků zúčastnil okrskového kola v minikopané, které se konalo v Chocni Na Parapleti. Mimo utkání proti ostatním školám se všichni účastníci museli poprat i s vydatným deštěm.

Erasmus - co jsme stihli v poslední době

V létě loňského roku vyjelo 6 učitelek naší školy na zahraniční jazykový pobyt do Irska a Malty. Nejen že jsme si zdokonalily a procvičily angličtinu, ale poznaly a prozkoumaly jsme nová  místa zdejší kultury, načerpaly něco z historie zdejších ostrovů, zakusily něco z místní kuchyně, seznámily se s kulturou bydlení a způsobu života.

Příměstský tábor

Příměstský tábor je určen pro žáky 1. až 4. ročníků. Bližší informace byly předány třídními učiteli rodičům na třídních schůzkách.

Noc a dny badatelů

Co obnáší být badatelem? Mít zvídavou mysl, pokládat si otázky, zkoumat odpovědi, pochybovat, zkoušet, experimentovat, hledat vysvětlení. Náš klub badatelů už od září vyzkoušel celou řadu experimentů. Barvili jsme extrakt ze zelí změnou kyselosti. Nechali sežrat proteázami želatinové medvídky. Sestavili jsme vodní lázeň a rozpouštěli v ní čokoládu. Filtrovali jsme modrý škrob i extrakty z rostlin. Porovnvali jsme kypřicí prostředky při pečení. Tloukli jsme kladivem do roztoku škrobu. Programovali jsme vysávací roboty a luštili šifry. Sestavili jsme si rádio i broukokartáč. Pod mikroskop jsme dali včelí žihadla, muší nohy i osolenou cibuli. Našli jsme kešky. Před Velikonoci jsme si vyhradili večer a noc na pokusy s ohněm a světlem. Otázka "A co se stane, když.... ?" je pro nás příslibem dalších dobrodužství.

FYZIKA 7.A - Pascalův zákon

Pokusem jsme si ověřili, že působením vnější tlakové síly na volnou hladinu kapaliny v uzavřené nádobě vznikne ve všech místech kapaliny stejný tlak.

ETICKOU DÍLNOU jsme začali

Cílem 1. programu ETICKÁ DÍLNA,

Poznáváte je? Možná se díváte na budoucí vývojáře a vývojářky automobilů 21. století

Ve čtvrtek 30.3. se třídy 5.A a 5.C zúčastnily exkurze ve ŠKODA AUTO v Kvasinách.