Dětský den pro mateřské školy

se nám vydařil.

Keltem na vlastní kůži

Už jste slyšeli o Zemi Keltů?

Mimořádný zápis do 1. tříd pro ukrajinské předškoláky

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství) Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб. («лекс Україна» – освіта)

Dětský den

První červnový den se všechny děti z 1. stupně sešly na krásné školní zahradě, aby oslavily dětský den. Páťáci přichystali pro mladší děti dopoledne plné her a soutěží, zajímavých kvízů, malování na obličej, kamínky.... Odměnou všem byly malé sladkosti a veselá razítka. I počasí přispělo k velmi hezké oslavě tohoto dne.

Výlet do Moravského krasu

Děti z 5.C a 5.D se nechaly okouzlit přírodními krásami Moravského krasu a vydaly se na cestu hluboko pod zem i vysoko nad povrch.

Krajské finále Poháru rozhlasu

Ve čtvrtek 26.5.2022 se naši mladší žáci (6. - 7. ročník) zúčastnili atletického krajského finále družstev ve Svitavách.

Abeceda peněz pro čtvrťáky

Tento týden žáci 4.A úspěšně dokončili program finanční gramotnosti pro čtvrťáky: Abecedu peněz. Prošli úvodním kvízováním, několika hodinami s odbornou lektorkou, zvládli vyplnit pracovní listy a virtuálně naplánovat školní závody domácích mazlíčků během dvou hodin. Nezalekli se pojmů rozpočet, příjmy ani výdaje. Nezamlouvaly se jim půjčky, spoření ale ano. Na závěr přišel ještě jeden kvíz a hurá, zvládli to! Gratulujeme!

Exkurze do choceňského sběrného dvora a kompostárny

Ve čtvrtek 26.5. se žáci 1. stupně zúčastnili exkurze do sběrného dvora a kompostárny. Nevěřili vlastním očím, kolik odpadu se v Chocni vyprodukuje a jak ho nedůsledně třídíme. Rozhodli jsme se, že budeme ve škole při třídění odpadu zodpovědnější! Podpořte nás také ve svých domácnostech. Moooc Vám všem děkujeme. A jaký, že je nejlepší odpad?....Žádný!

Dny florbalu 2022 zakončeny vítězně

Dne 25.5. jsme na Dnech florbalu zkompletovali zastoupení ve všech kategoriích pro základní školy. Na turnaji nás reprezentovali chlapci i dívky z 8. a 9. ročníků. Úroveň hry byla na velmi vysoké úrovni, k vidění byly vyrovnané a dramatické zápasy, které se rozhodovaly často v posledních sekundách.

Letní družina

Připomínáme rodičům žáků 1. stupně, že 31. 5. 2022 je poslední den, kdy můžete své dítě přihlásit do prázdninové družiny, kterou bude škola zajišťovat v termínu od 1. do 29. 7. 2022.

Dny florbalu 2022 - mladší žáci a žákyně

Dny florbalu v kategorii žáků a žákyň 6.-7. tříd, byly pro naši školu velmi úspěšné!Sportovní florbalový klub Orlicko-Třebovsko uspořádal již čtrnáctý ročník tohoto prestižního turnaje, což dokazuje i letošní rekordní účast 20 škol v kategorii mladších žáků. Akce se konala na zimním stadionu v České Třebové.

Fotografie ve výtvarné výchově

Žáci 6. B a 6. C si vyzkoušeli pracovat s fotografií ve výtvarné výchově. Nejdříve si vybrali v parku vhodný objekt, který vyfotili, následně upravili pomocí editoru, vytiskli a pak už jen kreslili. Práce to byla náročnější, ale výsledek stojí za to.

Dny florbalu 2022 - 1. stupeň

Naši nejmladší florbalisté se zúčastnili Dnů florbalu v České Třebové.

Angličtina v praxi

Žáci 6.A a B zakončili lekci, která se věnovala tématu JÍDLO, netradičně ve školní kuchyňce.

Čtvrťáci na vodě

Po dvouleté pauze mohli opět čtvrťáci vyrazit na vodácký výcvik na Pastviny.

Bezva den s paní hajnou

Po propršeném úterý jsme ve středu měli štěstí na sluníčko, které se nám náramně hodilo na den strávený hlavně v přírodě se Stáňou - odbornicí nejen na ptačí svět.

Naše paní zástupkyně je Mistrem!

V neděli 15.5. se v Panském domě v Chocni slavnostně udělovaly ceny Mistra Chocenského. Ocenění převzala i naše zástupkyně ředitelky Martina Krsková.

Sportovní den 1. stupně

Ve středu 11. 5. 2022 proběhl na stadionu Na Parapleti sportovní den žáků 1. stupně.

Fandíme nejen našim čápům

Jen co přiletěl do Chocně první čáp, stali jsme se díky nově nainstalované kameře jeho věrnými fanoušky. Za pár dní jsme se radovali i z paní čápové. Po třídním hlasování a poctivém sečtení hlasů opeřený páreček dostal v naší třídě jména Eliška a Karel.

Exkurze do Kutné Hory

Ve středu 11.5. se třída 7.A vypravila do Kutné Hory na dějepisnou exkurzi.