Objevujeme choceňské památky

Publikováno: 8.11.2020 Autor(ka): Martina Krsková

Navzdory náročné situaci a nestandartnímu průběhu minulého školního roku se s žáky historického semináře podařilo zrealizovat a dokončit projekt Objevujeme choceňské památky. Výsledkem žákovské práce je publikace Objevujeme choceňské památky a výstava, která se od 8. do 20. září uskutečnila v Orlickém muzeu.

Návštěvníci si mohli prohlédnout zajímavé fotografie a archivní dokumenty, seznámit se s historickým vývojem jednotlivých památek a vyzkoušet si množství interaktivních prvků. Pro děti i dospělé byly připraveny historické oděvy, morové masky či kopie barokních hraček.

Výstava se uskutečnila ve spolupráci s Orlickým muzeem v Chocni, Státním oblastním archivem – Státním okresním archivem Ústí nad Orlicí, Ústavem historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, Základní uměleckou školou Choceň a Městskou knihovnou v Chocni.

Projekt Objevujeme choceňské památky finančně podpořilo Ministerstvo kultury, Město Choceň, firmy Elbas s.r.o, Ecos Choceň s.r.o., Elektromontáže Novák s.r.o., Filogroup a.s., Kasta spol. s r.o., Koma Vysoké Mýto s.r.o., Pekařství u Lifků s.r.o., Starmon s.r.o.

Projekt by se také neuskutečnil bez pomoci a podpory mnoha lidí. Chtěli bychom proto poděkovat všem, kdo jakýmkoliv způsobem přispěli ke zdárnému dokončení projektu.