Dekorace

O třídě

Úplně nová třída 1.B!

Bezva holky Terka, Nikča, Sofča, Michelle, Šarlotka a Julča, super kluci Ráďa, Pavlík, Jony, Damiánek, Adámek, Charlie, Honzík, Denisek, Luky a Páťa!

Budeme skvělá parta, budeme se kamarádit, nadšeně se učit, společně si pomáhat, jezdit na výlety a spoustu dalších věcí!

Bude nám spolu fajn!

Aktuality

Den otevřených dveří v ZD Sloupnice

V pátek 21.6. navštívili žáčci 1. tříd ZD Sloupnice.

Jarní návštěva zámku v Pardubicích

Ve středu 17. dubna navštívili žáci 1. ročníků zámek v Pardubicích a zúčastnili se zajímavého programu: Dej si pozor na zubra!

Roboti ovládli 1.B... nebo to bylo jinak?

Tento týden si děti z 1.B ve  výuce českého jazyka, matematiky a výtvarné výchovy poprvé vyzkoušely malé roboty Vax 123. V rámci výzkumu k diplomové práci Kláry Šimkové ovládli malí robůtci celou třídu. Děti se ale učí velmi rychle. Tak za malou chvíli roboti plnili vše, co jim děti naprogramovaly. Nejdříve krokování, směr doleva, doprava otočit. A spojování slabik do slov, počítání příkladů, ale i malování mohlo začít.  Děti byly nadšené a zdá se, že robůtky všechny děti ovládly hravě. Někdy ani netuší, co je výuka a co je jen hra. Díky moc za uvedení do digitálních kompetencí u prvňáčků.  U nás škola hrou frčí!!!  

Setkání s ilustrátorkou a autorkou dětských knih KOMÁROU

V úterý 5.3. se žáci 1. tříd zúčastnili besedy a tvořivé dílny s velmi sympatickou ilustrátorkou a tím zakončili celoroční projekt  městské knihovny s besedami a workshopy. Velké finále bude čekat školáčky v dubnu, kdy v knihovně proběhne Pasování na čtenáře. Nebudou chybět ani ,,opravdoví" rytíři a děti se stanou řádnými členy dětské knihovny v Chocni.