O třídě

My jsme žáci prvňáci, copak máme na práci?

Budeme se učit číst a psát,

taky počítat a trohu si hrát!

Na bezva školní rok se těší Natálka, Jůlinka, Valentýnka, Medinka, Terezka, Zuzanka, Dominka, Káťa N., Kačenka K., Adrianka, Jenda, Fanda, Péťa, Honzík L., Honzík P., Kubík, Nikoušek.

Jarní návštěva zámku v Pardubicích

Ve středu 17. dubna navštívili žáci 1. ročníků zámek v Pardubicích a zúčastnili se zajímavého programu: Dej si pozor na zubra!

Setkání s ilustrátorkou a autorkou dětských knih KOMÁROU

V úterý 5.3. se žáci 1. tříd zúčastnili besedy a tvořivé dílny s velmi sympatickou ilustrátorkou a tím zakončili celoroční projekt  městské knihovny s besedami a workshopy. Velké finále bude čekat školáčky v dubnu, kdy v knihovně proběhne Pasování na čtenáře. Nebudou chybět ani ,,opravdoví" rytíři a děti se stanou řádnými členy dětské knihovny v Chocni.

Mikulášský den v 1. třídách

5. prosince dopoledne přišel na návštěvu do 1.A, 1.B i 1.C Mikuláš s čerty a anděly. Pochválil děti za svědomitou školní práci a pěkné chování, přinesl jim sladkosti a hlavně dopisy, ve kterých jim psal, že mohou začít psát perem. A to bylo pro školáčky něco! Jako poděkování děti zazpívaly pěkné písničky a přednesly Mikulášovi básničky. Dopoledne zakončily velkou ,,bobovačkou" na kopečkách nedaleko školy. Mikuláši, tak zase za rok!

Pekař peče housky, uždibuje kousky...

V úterý 28.11. se žáčci z 1. tříd zúčastnili exkurze v pekařství U LIFKŮ. Průvodcem na cestě za výrobou chleba a pečiva byl pan Lifka. Seznámil děti s druhy obilí a místem v pekárně, kde skladují opravdu velké množství mouky.