Dekorace
O třídě

O třídě

7.C je třída dvanácti kluků, devět holek, paní asistentky Štěpánky Kulhánkové a paní učitelky Jany Dvořákové. Jsme plní energie a žádná akce nám není cizí. Ve třídě máme veselo, občas je to slyšet až na chodbu! Co o naší třídě říkají její členové?  

Cítím se tam velice dobře.

Jsme upovídaní.

Většinou zapomeneme že přestávka skončila.

Naše třída je docela fajn. Když je to potřeba tak si pomáháme.

Jsem spokojená v naší třídě.

Občas se moji spolužáci perou.

Nevyměnila bych naši třídu.

Jsem ráda že chodím do naší třídy. Máme tam srandu.

Myslím, že naše třída je docela fajn a že si i navzájem pomáháme. A hlavně máme paní učitelku třídní, která je bezva.

Většinou jsme ve třídě veselí.

Jsem ráda že chodím do naší třídy. Cítím se tam dobře a je tam sranda.

Aktuality

Fyzika 7.BC - Pascalův zákon

Pokusem jsme si ověřili, že působením vnější tlakové síly na volnou hladinu kapaliny v uzavřené nádobě vznikne ve všech místech kapaliny stejný tlak

Za zvířaty do Národního muzea

Od září sedmáci poznávali a zkoumali v přírodopisu obratlovce. V úterý 22.3. završili tuto dlouhou zajímavou kapitolu návštěvou nové přírodopvědné expozice Národního muzea v Praze. V části Zázraky evoluce hledali zajímavé, obrovské, malinkaté, barevné i maskované živočichy. Došlo i na nakouknutí do historického tunelu, mineralogických sbírek nebo potkání s mamutem. 

Tajemství ptačího peří a vajec

Laboratorní a praktické badatelské práce jsou vždy atraktivní součást výuky přírodopisu. Podívejte se do galerie na to, jak si sedmáci užívali praktické zkoumání ptačího peří a slepičích vajec. A co je nejvíc překvapilo? V protokolech se dozvíme, že peří je pod mikroskopem chlupaté, krásně zbarvené, složitě uspořádané, krásně vzorované, udrží kapku vody a nenamočí se. Vejce má pod lupou zajímavé puntíky, pod skořápkou papírovou vrstvu a na žloutku slizká poutka, po nakapání octa šumí. V závěru protokolů si výzkumníci pochválili dobrou spolupráci s ostatními, dělení práce ve skupinách a domluvu. Velké díky patří ovšem Adamovi a Michalovi, kteří pro účely laborky věnovali domácí vejce. 

Fishbook

Představte si, kdyby měly facebook ryby.  Co by si tam asi psaly,  nad čím by se radovaly?  Co měly včera k večeři? Kam plavou, když se zešeří? Fotí si svůj potěr a jikry? Co nakupují za mimikry? Sedmáci při přírodopise zkusili rybám jejich fishbookové profily vytvořit. Byla to dřina i zábava. V galerii si můžete některé výtvory prohlédnout. Další fishbooky jsou k vidění i na chodbách školy. Přejeme dobrou zábavu i poučení.