Dekorace

Informace o žácích

Ve 24 kmenových třídách nás studuje téměř 550. Na 1. stupni je 340 žáků ve 14 třídách a přes 200 žáků navštěvuje 2. stupeň,  kde je 10 kmenových tříd. V této chvíli jsou v přesile kluci, kterých je o něco málo více než děvčat. 

Jsme soutěživí, rádi poměřujeme s ostatními nejen naše vědomosti, ale i naši fyzickou zdatnost a herní dovednost v různých sportech. Dlouho jsme byli dobří v basketu, pak přišla slavná éra fotbalových a futsalových úspěchů a v poslední době jsme nejúspěšnější ve florbale. Především děvčata překvapují svými výkony a už třikrát se probojovala do národního finále. Teď naše úspěchy překazila koronavirová pandemie a odchod úspěšného trenéra.

Jsme vstřícní a přátelští, pomáháme nejen sobě navzájem  ale připravujeme třeba dopoledne plná soutěží na Dětský den pro děti všech mateřských škol, nebo v předvánoční době navštěvujeme obyvatele v Zařízení sociání péče a snažíme se jim zkrátit dlouhou chvíli a přivést je na jiné myšlenky.

Jsme turisticky a cestovatelsky zaměření. Během školní docházky jedeme dvakrát do školy v přírodě, jednou v létě a jednou zimě, jednou na vodácký kutz, čtyřikrát na lyžák, a když to okolnosti dovolí, vyrážíme po Evropě, protože některé věci si lépe pamatujeme, když je vidíme na vlastní oči. Někteří z nás viděli Paříž, jiní obdivovali rozkvetlé Holandsko, v Římě, Neapoli a Pompejích na nás dýchla historie, několikrát jsme byli v Anglii a někteří měli to štěstí, že viděli na vlastní oči Matterhorn a vykoupali se nejen v moři, ale i pod štíty Walliských Alp. Poslední výlet za poznáním do Londýna a jihovýchodní Anglie nám překazil covid 19.