Dekorace

Aktuality

Konečně zase spolu!

Konečně zase spolu!

Žáci ze 4.A se opět setkali ve škole a skvěle si užili třídní vánoční besídku.

První prvňáčkovská besídka

První prvňáčkovská besídka

Moc jsme se báli, abychom se besídky dočkali a neskončili v karanténě, ale dopadlo to a my jsme si ji pořádně užili.

Vánoční příběh

Vánoční příběh

Děti z 2.A Vám všem přejí krásné svátky a posílají předvánoční dárek, který naleznete ve videogalerii 2.A.  Věříme, že Vás naše ztvárnění vánočního příběhu potěší.   

Desatero primární prevence

Desatero primární prevence

Během podzimního času se žáci 2. stupně zapojili v rámci výchovy k občanství do projektu "DESATERO PRIMÁRNÍ PREVENCE". V rámci projektu zhlédli COOL videa s různými společenskými tématy, např.: šikana, závislosti atd. O problémech jsme společně diskutovali a hledali východiska a možnosti, jak být ostatním nápomocní. 

Bezpečnější škola

Bezpečnější škola

Tento týden byl ve škole instalován nový docházkový systém ISIC PORT, který zvýší zabezpečení školy. ISIC PORT je identifikační a přístupový systém, který nabízí školám řešení přístupu a docházky s využitím mezinárodního studentského průkazu ISIC a umožňuje použití mobilu jako osobního průkazu a digitálního klíče. 

Stardance

Stardance

Dívky z osmého ročníku se zúčastnily soutěže Stardance.   

Vánoční cukroví

Vánoční cukroví

První prosincové dny jsme využili k pečení vánočního cukroví. Cukráři z  5. C se přesunuli do školní kuchyně, která se proměnila v cukrářskou dílnu.

Aktuální zprávy ze školy

Aktuální zprávy ze školy

Před začátkem nového pracovního týdne stručné shrnutí situace ve škole. Pozitivní na covid-19 jsou čtyři pedagogové a více jak padesát žáků. Do karantény odešly v některých případech celé třídy, v jiných jen někteří žáci ze třídy. V karanténě jsou třídy 2.A, 3.A, 3.B, 3.C, 4.A a 5.A z 1. stupně a třídy 6.A, 6.B, děvčata ze 7. ročníku, část 8.A a celá 9.A, samozřejmě s výjimkou očkovaných.

Nebeská návštěva jako z pohádky

Nebeská návštěva jako z pohádky

Na páteční vzácnou návštěvu nejen z nebes se druháčci řádně připravovali už dva dny předem. Na obrázcích pro pekelníky, andělská stvoření a samotného Mikuláše jsme si dali záležet.

Jak se nám dařilo v Brlohu?

Jak se nám dařilo v Brlohu?

Během listopadu se tři týmy luštitelů ze sedmých a osmých ročníků zůčtastnily šifrovací soutěže Brloh. Zkoušeli svoje štěstí v logických, jazykových, grafických i matematických zapeklitých úkolech. Týmy "Náměstíčko, Jakolev a Natál" a "Nemáme ponětí, co tu děláme" ve své premiéře dokázaly postoupit i do semifinále. Nejmladší "Dream girls" nasbíraly také hromádku zkušeností. Máte chuť zpestřit si šiframi dlouhé zimní večery? Na adrese: https://brloh.math.muni.cz/ je bohatý archiv šifer i jejich řešení. Třeba se příští rok pustíte do soutěže také. 

Tři veteráni  a vládní nařízení

Tři veteráni a vládní nařízení

Ve čtvrtek má v rámci předplatného divadelní sezóny 2021/2022  proběhnout další představení, tentokrát krásná klasická pohádka Tři veteráni. Nová nařízení umožňují vstup plně očkovaným (14 dní po 2. dávce) a s potvrzením o prodělané nemoci dospělým i dětem starším 12 let. Pro děti od 12 do 18 let existuje výjimka, že mohou očkování nahradit negativním PCR testem, který není starší 72 hodin. Pro děti do 12 let platí výjimka a bude stačit, když jim ve škole uděláme antigenní testy.

V doupěti

V doupěti

Taky občas závidíte zvířátkům, že se v zimě schovají do doupat? My, v 2.A ano,. Jak to tam asi vypadá jsme si zkusili namalovat. 

Báječný mokrý pozdrav!

Báječný mokrý pozdrav!

Aktuální zprávy ze školy

Aktuální zprávy ze školy

V pondělí jsme plošně otestovali 314 žáků, kteří byli ve škole a nejsou očkovaní. Zaznamenali jsme tři pozitivní záchyty, všechny jsou k dnešnímu dni potvrzeny i PCR testem. V karanténě k 24.11. máme celou 1.A, 2.B, 5.B, 5.C, 7.A, 7.B, 8.B a 9.B a některé žáky z 1.B, 1.C, 3.A a 7.C. Výuka probíhá třemi různými způsoby - prezenčně, distančně a hybridně.

Sportujeme pro radost!

Sportujeme pro radost!

V úterý 23.11. byla třída 4.A poprvé v letošním školním roce na zimním stadionu bruslit.

Potvrzení o OČR

Potvrzení o OČR

Protože se rozcházejí informace z MŠMT a MZd o tom, kdo má potvrzovat žádosti o OČŘ, tak jsme se s OSSZ domluvili, že bude vyplněnou žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) potvrzovat škola.

Exkurze do Východočeského divadla

Exkurze do Východočeského divadla

Žáci šestých a sedmých ročníků se vydali za kulturou do Pardubic.

Epidemická situace ve škole

Epidemická situace ve škole

Je nám to líto, ale vzhledem k současné epidemické situaci a k novým opatřením vlády, musíme zrušit páteční Den otevřených dveří (26.11.). V současné chvíli máme v karanténě třídy 8.B, 9.B a 1.A a některé děti z 1.B, 1.C a 3.A, které měly kontakt s pozitivním spolužákem buď ve školní družině nebo v zájmovém kroužku.

Podzim v 5. C

Podzim v 5. C

V rámci hodin výtvarné výchovy a pracovních činností si žáci 5. C vyzkoušeli různé výtvarné techniky. Inspirací nám byl podzim plný barev. Tady je malá ukázka.

Fishbook

Fishbook

Představte si, kdyby měly facebook ryby.  Co by si tam asi psaly,  nad čím by se radovaly?  Co měly včera k večeři? Kam plavou, když se zešeří? Fotí si svůj potěr a jikry? Co nakupují za mimikry? Sedmáci při přírodopise zkusili rybám jejich fishbookové profily vytvořit. Byla to dřina i zábava. V galerii si můžete některé výtvory prohlédnout. Další fishbooky jsou k vidění i na chodbách školy. Přejeme dobrou zábavu i poučení.