Dekorace

Aktuality

Nové školní mikroskopy

Nové školní mikroskopy

Zkoumání mikrosvěta na vlastní oči je u nás ve škole opět o kousek zajímavější. Učíme se pracovat s novými mikroskopy vybavenými LED osvětlením a skvělou optikou. Děkujeme MAP II Vysokomýtsko za to, že nám mikroskopy zapůčilo v rámci projektu nákupu pomůcek pro školy. Na fotkách si můžete prohlédnout, jak šesťáci zkoumali stavbu těla včely.   

Exkurze 6.A v Oucmanicích

Exkurze 6.A v Oucmanicích

V úterý 22.6. jsme se vydali do Oucmanic do Ekocentra Paleta.

6. B - Školní výlet: Maštale

6. B - Školní výlet: Maštale

Po skončení protiepidemických opatření můžeme sednout před školou do autobusu a užít si výlet v krásné přírodě.  Autobus necháme na parkovišti v Boru u Skutče a pěšky vyrazíme do Zderazi. 

Choceň v běhu

Choceň v běhu

Pomáhat pohybem je radost. Třídy 2. stupně se v hodinách tělesné výchovy zapojily do sportovní výzvy charitativní akce „Choceň v běhu“ a pomohly tak dobré věci.  Žáci svou účastí přispěli na vybudování venkovní učebny pro handicapované děti v SZŠ ve Vysokém Mýtě. Každý žák uběhl dle svých schopností vzdálenost 2 až 10 km. Všem zúčastněným patří velká pochvala.

Téměř letecký den 6.A

Téměř letecký den 6.A

V pátek 18.6. jsme se "proletěli" v Hradci Králové.

Vytoužený výlet 4.C do Prahy

Vytoužený výlet 4.C do Prahy

Nejen sourozenecké čtení

Nejen sourozenecké čtení

3.A v zábavném parku PINGUin ve SKI areálu Přívrat

3.A v zábavném parku PINGUin ve SKI areálu Přívrat

V pondělí 14. června navštívila třída 3.A zábavný park PINGUin. Cesta nám rychle ubíhala. A jak by ne, když SKI areál Přívrat je nedaleko Chocně. Všichni jsme se moooc těšili na zážitky, které na nás čekají. Počasí nám přálo, sluníčko nás příjemně hřálo a tak jsme si v zábavném parku užili i vodní radovánky. Trampolíny, balancéry, prolézačky, skluzavky, lanovka, kuličkové dráhy, šlapací ,,káry", střelba z luku, Budgee trampolína a osvěžující občerstvení byly prostě skvělé a všichni jsme si to náramně užili. Vrátili jsme se zdraví a s dobrou náladou!!

Letní kemp pro žáky 2. stupně

Letní kemp pro žáky 2. stupně

NAD ORLICÍ, o.p.s. pořádá ve spolupráci se Základní školou Sv. Čecha, Choceň letní kemp pro žáky 2. stupně, který proběhne v týdnu 12. – 16. července 2021. Místní akční skupina NAD ORLICÍ o.p.s. získala pro letní kemp finanční dotaci, proto budou mít žáci hrazené všechny náklady včetně oběda, svačiny, dopravy a vstupů do objektů (hrady, zámky, muzea, zoo apod.). Každý den bude zahájen v budově školy v 7:30 a ukončen v 15:30 hodin. V případě, že pojedeme na výlet do vzdálenějšího místa, je možný dřívější sraz, příp. pozdější návrat.

Co se událo u prvňáčků za poslední týden

Co se událo u prvňáčků za poslední týden

A nezažili jsme toho opravdu málo. Ve středu 9.6.jsme vyrazili na náš úplně 1. školní výlet do Zoo Dvůr Králové nad Labem. Všechny zvířecí obyvatele jsme měli pilně nastudovány, tudíž pro nás nebyl problém poznat jakýkoliv druh. Po důsledném sečtení hlasů se dětem nejvíce líbil pan gepard s manželkou, v těsném závěsu ho ale stíhala paní želva.

Setkání se starostou města

Setkání se starostou města

V pátek 11. června byli žáci historického kroužku pozváni na setkání se starostou města Ing. Janem Ropkem. Pan starosta pochválil mladé historiky za publikaci a výstavu Z bratrů okupanti a ocenil velice dobré výsledky, jichž žáci historického kroužku každoročně dosahují. 

Mediální zprávy o činnosti historického kroužku

Mediální zprávy o činnosti historického kroužku

Do neděle 13. června můžete v Orlickém muzeu navštívit výstavu Z bratrů okupanti, kterou připravili žáci historického kroužku. Tuto výstavu přibližuje také článek v Orlickém deníku. 

Dětský den

Dětský den

Je pěkným zvykem, že začátkem června pořádají páťáci pro své mladší prvostupňové kamarády dětský den.

Předávání cen Amavetu

Předávání cen Amavetu

Ve čtvrtek 10. června se na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskutečnilo slavnostní předávání cen v soutěži Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Z rukou rektora Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiřího Málka DrSc. a děkana Filozofické fakulty doc. Mgr. Jiřího Kubeše, PhD. převzali ocenění David Hejzlar, Lukáš Vrba a Jiří Linhart za projekt Hroby jako svědkové dějin a Klára Mařáčková a Adéla Hanzlová za projekt Barokní areál v Chocni.

Skanzen Krňovice

Skanzen Krňovice

V pondělí 7. června jsme společně se 4.A  odjeli na výlet do podorlického skanzenu Krňovice.

Výlet po okolí Chocně

Výlet po okolí Chocně

Dne 8. června jsme šli na turistickou vycházku kolem Velké verandy, po Formance, přes bývalý hrad Zítkov. Zastavili jsme se v lesní posilovně. U Trojhránku jsme si zahráli nějaké hry v lese. Dívčími doly jsme se potom vrátili ke škole. Počasí nám přálo. Výlet se vydařil.

Za hmyzem do Oucmanic

Za hmyzem do Oucmanic

Ve středu 2. června vyrazily třídy 6.B a 6.C na přírodovědnou exkurzi do ekocentra v Oucmanicích. Strávili jsme den poznáváním a pozorováním včel, vodního hmyzu a dalších obyvatel jezírka. Po obědě na ohni nás čekala vskutku letní procházka zpět do Chocně. 

„Náhradní“ zápis pro předškoláky

„Náhradní“ zápis pro předškoláky

Abychom ani v této složité době, kdy se nesmíme moc setkávat, neochudili děti, které se chystají po prázdninách do školy, o první setkání se školou, uspořádali jsme, hned jak nám to epidemická situace a vládní nařízení dovolily, zápis pro přijaté děti do 1. ročníku. Děti pracovaly ve skupinkách, napsaly si test pro přijetí do skupin s rozšířenou výukou anglického jazyka, vyfotografovaly se na školní průkazky a dokázaly nám, že jsou pro školu dobře připravené navzdory všem komplikacím, které jim covid-19 postavil do cesty.

Změny při testování žáků

Změny při testování žáků

Od pondělí 7. června budeme všechny žáky testovat v kmenových třídách. V prvních třech ročnících bude paní učitelce vždy „k ruce“ jeden pomocník, aby testování netrvalo příliš dlouho. Děti jsou šikovné a určitě to všichni zvládneme na jedničku. Všichni tedy přijdou do školy hlavním vchodem, který se bude otevírat v 7:40 hodin jako kterýkoli jiný den. Po příchodu do třídy si děti odeberou vzorek a další postup bude stejný, jak jsme ho už mnohokrát vyzkoušeli v hale. 

Choceň v běhu

Choceň v běhu

Dnes 1.6. se žáci naší školy zúčastnili charitativních běhu v Zámeckém parku. Menší děti běžely 500 metrů, větší celý kilometr. Výtěžek z dobrovolného startovného půjde na vybudování venkovní učebny pro hendikepované děti v SZŠ ve Vysokém Mýtě.