Vernisáž výstavy "Choceň v proměnách času"

Publikováno: 12.5.2024 Autor(ka): Martina Krsková

Ve čtvrtek 25. dubna se konala slavnostní vernisáž výstavy „Choceň v proměnách času“, kterou připravili žáci historického kroužku ve spolupráci s Orlickým muzeem v Chocni. Vernisáž výstavy je vždy vyvrcholením celoroční práce žáků historického kroužku a ani letošní rok nebyl výjimkou. Po celý rok žáci zjišťovali, jak se proměňovalo naše město a porovnávali urbanistický vzhled a atmosféru města z minulých období se současným stavem.

V průběhu měsíce dubna se žáci zaměřili na samotnou přípravu výstavy. Bylo nutné nalepit panely, připravit prezentace, interaktivní prvky, roznést plakáty a zajistit propagaci. Všem těmto činnostem se žáci věnovali ve svém volném čase. Odměnou jim pak byla hojná účast návštěvníků na vernisáži výstavy, které se zúčastnil také starosta města Jan Pažin. Z Filozofické fakulty Univerzity Pardubice se na žáky přijela podívat Mgr. Hana Stoklasová, PhD. Zahájení výstavy doprovodilo hudební vystoupení Zvukoboráčku ze Základní umělecké školy pod vedením Mgr. Ludmily Novotné.

Žáci historického kroužku přiblížili návštěvníkům vernisáže výsledky svého celoročního úsilí a seznámili je s proměnami, jimiž prošlo centrum města, okolí zámku, povodí Tiché Orlice a železnice. Po oficiální části programu si návštěvníci mohli prohlédnout jednotlivé panely, které zachycují vývoj města od druhé poloviny 19. století až do současnosti.

Pokud jste vernisáž nestihli, přijďte se podívat do Orlického muzea na výstavu „Choceň v proměnách času“. Je otevřena denně od 9 do 12 a od 14 do 17 hodin a potrvá až do neděle 26. května.