No Backpack Day

Začátkem týdne za mnou přišla děvčata ze 6.A s nápadem, že bychom v pátek 8. 4. 2022 uspořádali den bez školních batohů, tzv. No Backpack Day. Nápad se mi líbil, tak jsem jim trochu pomohla s organizací a zrodila se zajímavá akce, kterou si v některém z příštích roků určitě zopakujeme.

Školní kolekce oblečení - hlasování spuštěno!

Krásný den všem, máme pro Vás jedno skvělé překvapení! Do školy přichází nová školní kolekce oblečení a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě! Hlasujte do 15.4.2022 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky.

Knižní doporučení

Pokud rádi čtete a věnujete se angličtině, třída 7.A má pro Vás tip.

Historie nás v 5.C baví!

Ve druhém pololetí páté třídy se vlastivědě seznamujeme s historií naší země. Nejde jen o memorování letopočtů, jmen panovníků, událostí, bitev... Chceme si historii také užít a prožít.

Děkujeme za pejska a kočičku, pane Čapku!

I když to je už 135 let, co se narodil pan spisovatel Josef Čapek, druháčci s ním a jeho knížkou O Pejskovi a kočičce prožívali poslední 3 měsíce nejedno dobrodružství.

Retro den v 9.A

S blížícím se koncem docházky do naší školy si užíváme, jsme veselí, i když přijímací zkoušky jsou za dveřmi...

Spaní v pravěku

Tak jsme se konečně dočkali.

Nejen RETRO v 6.A

V pátek 25.3. jsme vyrazili do školy v RETRO oblečení. To nám ale nestačilo!! V hodině výtvarné výchovy jsme třídu změnili v salón módních návrhářů a vy si tak můžete prohlédnout kolekci volnočasového oblečení pro rok 2050. Jak se vám líbí?

Díváme se na obrazy s 6.A

Nemusíme toho o obrazech mnoho vědět, abychom se mohli těšit pohledem na ně. Domnívám se ale, že naše potěšení může být větší, když o nich něco vědět budeme...

Olympiáda z českého jazyka - nečekaný úspěch

V úterý 29.3. proběhlo Okresní kolo OČJ v Ústí nad Orlicí za účasti dvou našich přebornic na mateřský jazyk - Káji Hanušové z 9.B a Báry Mařáčkové z 8.A.

Exkurze do Krňovic

31.3. se žáčci 2.tříd zúčastnili exkurze do Podorlického skanzenu v Krňovicich. Seznámili se s životem lidi na vesnici v 19. a na začátku 20.století. A protože se již blíží Velikonoce, vyrobili si také velikonoční zápich ve výtvarné dílně. 00

Jak správně si půjčovat knihy v knihovně?

Tak to bylo náplní besedy žáků 5.B.

Za zvířaty do Národního muzea

Od září sedmáci poznávali a zkoumali v přírodopisu obratlovce. V úterý 22.3. završili tuto dlouhou zajímavou kapitolu návštěvou nové přírodopvědné expozice Národního muzea v Praze. V části Zázraky evoluce hledali zajímavé, obrovské, malinkaté, barevné i maskované živočichy. Došlo i na nakouknutí do historického tunelu, mineralogických sbírek nebo potkání s mamutem.

Páťáci v kuchyni

Ve čtvrtek se děti z 5. C pustily do vaření. Přípravy nám začaly již před týdnem, kdy jsme se rozdělili do čtyř kuchařských týmů. Šéfkuchaři se stali Béňa, Štěpán, Pepa a Nikča. Ti měli nastarost rozdělení úkolů ve svém týmu, aby vše šlapalo jako hodinky. A podařilo se.

Informace k zápisu do 1. ročníku

Vážení rodiče, milí předškoláci, pokud jste si vybrali pro plnění povinné školní docházky naši školu, tak právě pro Vás v této chvíli spouštíme ZápisyOnline, kde si můžete už teď vyplnit elektronickou přihlášku a zarezervovat si termín a čas zápisu. Zápis bude probíhat v pátek 8. dubna 2022 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 9. dubna 2022 od 9:00 do 11:30 hodin. Pokud vyplníte elektronickou přihlášku, dostanete informační e-mail ze školy a my Vám následně na e-mail pošleme další formuláře, které od Vás budeme potřebovat vyplnit a spolu s kopií rodného listu poslat zpátky na adresu reditelna@zschocen.cz. Pokud formuláře předem nevyplníte a nepošlete, nic se neděje, jen musíte počítat s tím, že se při zápisu zdržíte ve škole o 20-30 minut déle.

Škola nanečisto

V úterý 22. března odpoledne naši školu navštívilo mnoho šikovných, usměvavých a zvědavých předškoláčků, kteří přišli společně se svými rodiči. Vyzkoušeli si, jaké to zanedlouho bude ve školních lavicích. Naše milé paní učitelky se dětem věnovaly v předmětech hravá matematika, pohodová čeština, zvířecí prvouka, barevná a veselá angličtina a také zábavná hudební výchova. Děti neseděly jen ve školních lavicích, tančily, zpívaly, hrály na hudební nástroje, skákaly, hledaly i tu poslední kytičku, na koberci stavěly a přemýšlely nad stavbou z kostek, našly i nejrůznější zvířátka, nebály se po po chvíli mluvit anglicky... prostě odpoledne bylo krásné nejen venku, ale i u nás ve škole.  Děti odcházely nerady, chtěly už zůstat. My se na všechny naše budoucí prvňáčky moc těšíme!

Předškoláci u nás ve škole

V posledních dnech naši školu navštívilo více než 60 předškolních dětí z choceňských mateřských škol. Nejprve si budoucí prvňáčci obhlédli všechny první třídy a poté zůstali jednu vyučovací hodinu v jedné z nich.

Škola v přírodě

Od 15.3. do 18.3. 2022 byla třída 3.C v EKOCENTRU PALETA v Oucmanicích na škole v přírodě.

Okrskové (okresní) kolo ve florbalu - chlapci

V úterý 15.3. a 17.3. jsme se zúčastnili okrskového respektive okresního kola ve florbalu ve II. věkové kategorii (žáci 4. a 5. tříd).

Úspěch na Festivalu vědy a techniky

Ve dnech 16. a 17. března se v Pardubicích v Ideonu uskutečnilo krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Naši školu reprezentovaly tři projekty, jejichž přípravě žáci věnovali množství svého volného času.