Úspěch na Festivalu vědy a techniky

Publikováno: 17.3.2022 Autor(ka): Martina Krsková

Ve dnech 16. a 17. března se v Pardubicích v Ideonu uskutečnilo krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Naši školu reprezentovaly tři projekty, jejichž přípravě žáci věnovali množství svého volného času.

Po příjezdu na soutěž byly znát obavy a strach, jak vše dopadne. Tyto pocity ale brzy vystřídalo nadšení z možnosti prezentovat projekty, o které byl velký zájem. Kromě hodnotitelů si projekty naší školy přišel poslechnout poslanec Mgr. Marek Výborný, radní Pardubického kraje pro školství Josef Kozel a rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Libor Čapek, Ph.D. Druhý den se s prezentací našich projektů seznámil také děkan Filozofické fakulty Univerzity Pardubice doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D.

Druhý den festivalu byl určen veřejnosti a vyhlášení výsledků soutěže. Panovala velká nervozita a všichni s napětím vyhlíželi závěrečné vyhodnocení, které mělo začít ve 14 hodin. Často bylo slyšet otázky typu: Získá někdo z nás jednu z hlavních cen? Půjdeme na podium? Chvíli po 14. hodině bylo již jasno. Výsledky festivalu předčily veškerá očekávání. A jak vše dopadlo?

Justýna Smrčková, Karolína Kozáková a Valentýna Kozáková za projekt „Cikánské pověsti z Chocně a okolí“ obdržely cenu Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové za nejlepší studentskou práci v krajském kole.

Vít Rozsíval, Vojtěch Kastner a Václav Kubíček za projekt „Pověsti očima dnešní generace aneb Jsou pověsti mrtvé?“ získali cenu děkana Filozofické fakulty Univerzity Pardubice a na přelomu května a června se zúčastní krátkodobé studijní stáže do Francie.

Justýna Kučerová a Barbora Mařáčková za projekt „Jedna pověst, dvě verze?“ obdržely cenu Univerzity Hradec Králové za nejlepší studentskou práci v krajském kole, cenu děkana Filozofické fakulty Univerzity Pardubice a na přelomu května a června se zúčastní krátkodobé studijní stáže do Francie.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.