Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Publikováno: 12.2.2023 Autor(ka): Martina Krsková

Ve středu 8. února se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Naši školu zastupovali žáci, kteří navštěvují historický kroužek. Hodnotitelům představili tři projekty zaměřené na každodenní život na začátku 20. století. Konkurence byla letos veliká, okresního kola se v kategorii Junior zúčastnilo celkem 70 projektů. I přesto se dvěma našim projektům podařilo postoupit do krajského kola, které se uskuteční 16. a 17. března v Pardubicích.

Do krajského kola postoupili:

Vít Rozsíval a Vojtěch Kastner – projekt Řemesla století minulých

Nella Šmerdová, Barbora Mařáčková a Justýna Smrčková – projekt Jak bychom se učili, kdybychom žili před sto lety?

Žáci chtějí na svých projektech i nadále pracovat, aby v krajském kole dosáhli co nejlepšího hodnocení. Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a v krajském kole jim přejeme mnoho úspěchů.