Dekorace
Pozvánka na vernisáž výstavy "Pověsti z Chocně a okolí"

Pozvánka na vernisáž výstavy "Pověsti z Chocně a okolí"

Publikováno: 1.5.2022 Autor(ka): Martina Krsková

Již dvanáctým rokem na naší škole ZŠ Svatopluka Čecha působí historický kroužek. Ve školním roce 2021/22 se nás sešlo celkem dvanáct a byli jsme rozděleni do pěti skupin. Letošní téma bylo Pověsti z Chocně a okolí a po skoro roce usilovné práce se blíží vernisáž, která se bude konat v Orlickém muzeu v úterý 3. 5. 2022. Celá výstava potrvá až do 30. 5. 2022.

Na programu vernisáže budou prezentace o projektu a dramatické předvedení dvou pověstí, které jsme pilně nacvičovali. V závěru vernisáže si budete moci prohlédnout panely s pověstmi, u kterých jsou otázky, jimiž si procvičíte, jak pozorně pověsti čtete. 

Nejnavštěvovanější podle nás bude fotokoutek s dobovým oblečením a s hláškami z pověstí. Poznáte, z jakých pověstí je hláška Kape ti z kabátu? Nepoznáváte? Nevadí, určitě to brzy zjistíte. Pokud vás hledání odpovědí na záludné otázky nebo uvažování o tom, z jaké pověsti je hláška Jsem zazděná moc nebaví, určitě najdete zalíbení v rukopisech pověstí od žáků Antonína Hlineckého nebo ve starých zbraních. A pokud vás moc nezajímají historické zbraně ani stohy papírů, můžete postavit hrad z kostek nebo si nakreslit rytíře. K zakoupení budou omalovánky s tématikou pověstí. 

Za žáky historického kroužku Justýna Smrčková