Pozvánka na výstavu "Co všechno odnesl čas"

Publikováno: 7.5.2023 Autor(ka): Martina Krsková

Málokdo z nás si asi dovede představit, jak vypadal život našich předků. Svět se za tuto dobu velmi změnil, a některé skutečnosti nám proto mohou připadat jako velmi vzdálené.

Dnes již nemusíme orat půdu hákem, stloukat máslo, doma péci chléb nebo ve škole psát perem, které dělá kaňky. Toto všechno již odnesl čas. Některé zvyky a tradice se naopak dochovaly do dnešní doby. O Vánocích strojíme stromeček a dáváme si dárky, o Velikonocích chodí muži na pomlázku a ženy zdobí vajíčka.

Život našich předků přibližuje výstava v Orlickém muzeu nazvaná „Co všechno odnesl čas“. Připravili ji žáci historického kroužku ve spolupráci s Orlickým muzeem v Chocni, Regionálním muzeem ve Vysokém Mýtě, Centrem Bohuslava Martinů v Poličce a Městskou knihovnou v Chocni. Vernisáž výstavy se uskuteční v Orlickém muzeu ve středu 10. května v 17 hodin.