Dekorace
Děkujeme za pejska a kočičku, pane Čapku!

Děkujeme za pejska a kočičku, pane Čapku!

Publikováno: 4.4.2022 Autor(ka): Renata Vinzensová

I když to je už 135 let, co se narodil pan spisovatel Josef Čapek, druháčci s ním a jeho knížkou O Pejskovi a kočičce prožívali poslední 3 měsíce nejedno dobrodružství. 

Nejen že jsme celou knížku přečetli, vyplňovali záludné otázky v pracovních listech, které jsme si i vyzdobili,ale hráli jsme si a kreslili při VV kapitolu "Jak myli podlahu", pobavili jsme nejen nás, ale i ctěné obecenstvo při stínovém divadle "Jak si pejsek roztrhl kaťata ". Pískovi,tedy pardón pejskovi, jsme opravili hrubky v dopise děvčatům do Nymburka. Ten jsme si samozřejmě museli najít na mapě,abychom věděli,kam až dopis doputuje.

Nejvíc nás však  nadchnula kapitola  "Jak pejsek a kočička pekli dort". Abychom si zlepšili chuť z těch všech surovin, které se vešly v podání pánů zvířecích kuchařů do hrnce ( a bylo jich po řádném přepočítání  neuvěřitelných 30!!), uvařili jsme náš dort pískový, papírový,ale i modelínový.

Největší překvapení ovšem bylo, když do třídy minulý pátek dorazil dort opravdový - jako oslava dočtení naší milé knížky. Škoda že nemohli dorazit naši hlavní hrdinové. To by si pošmákli.... stejně jako my!!!