Prima dopoledne v přírodě

Publikováno: 10.5.2023 Autor(ka): Renata Vinzensová

Po roce nás navštívila Stáňa Šejblová - paní hajná, která ví nejen o lese úplně všechno.

Tentokrát jsme se sešli v lese kousek od školy, kde nás hned na začátku přivítal tón lesního rohu.

Poté si děti zasadily mladé modříny a vyzdobily jeho okolí, zkusily práci dřevorubce, změřily výšku stromu, odhadovaly jeho stáří, přiřazovaly kožešiny, paroží a chrup lesní zvěři na obrázcích.

Nejvíce se ovšem děti zabavily u různých soutěží s lesní tématikou - hra na divočáky, sběrače puzlíků a sestavování obrázků živočichů z lesa, ale největší zábava nastala u hraní na koníky, kteří tahají opravdové klády stromů.

Na závěr si pro nás všechny Stáňa připravila překvapení - její úžasný kalendář s úkoly. Malí průzkumníci lesa  měli takovou radost, že si od autorky nejedné knihy pro děti nechali svůj dárek i podepsat.

A my se můžeme  těšit na další setkání s paní hajnou v červnu, kdy si pro děti připraví povídání právě o svých dílech, navíc pak i stezku s úkoly po městě.