O třídě

My jsme žáci 4.B,

bereme však na sebe

podobu bezva školáků

bez sebemenších rozpaků !!!

Na výpravě za dobrodružstvím

Už dlouho jsme nezažili žádnou pořádnou výpravu, a tak jsme dnes konečně odcestovali s panem novinářem Adamem Lelkem za zvířátky.

Sněhové a výtvarné radovánky v lednu

Našim prvňáčkům z béčka šla výtvarka hned od začátku. Jejich umělecká veledíla zdobí nejen naši třídu. Tentokrát jsme náš fotokoutek umístili i na chodbu. Když půjdete kolem, určitě se stavte. Náš fotografický aparát je Vám k dispozici a můžete si tak udělat pár vydařených snímečků s našimi obrázky. Hnedle tak budete krásná princezna, či si nasadíte pěkného kulíška.

Čekání na Ježíška

Poslední den ve škole v tomto kalendářním  roce byl asi jeden z nejhezčích nejen pro prvňáčky. Děti z 1.B měly plné ruce práce celé páteční dopoledne. Po krátkém procvičení čtení a počítání jsme se vrhli na náš velkolepý kulturní program- vystoupení nejen našich malých hudebníků, ale i např.recitátorů.  Poté přišlo na řadu vyzkoušení několika tradičních vánočních zvyků, se kterými jsme se v týdnu seznámili v prvouce- rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček, svázání všech strávníků vánočních pochutin  okolo  stolu a házení střevícem.

Vánoční koleda pro zvířátka

Ani zvířátka v lese nesmí přijít na Vánoce o své dárky. Kluci a holky z 1.B jim nejen donesli fajn sváču v podobě mrkviček, kaštanů, chlebíků a obilovin, ale i postavili prima příbytky pro vánoční koledu.