Zdravá 5

Publikováno: 17.10.2022 Autor(ka): Pavlína Hájková

Během měsíce října se žáci 2.- 5. ročníků zúčastnili unikátního vzdělávacího programu Zdravá 5. Pod vedením lektorky se žáci seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování - správným složením jídelníčku pomocí ,,výživového talíře", pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky.

V pondělí 17.10. se programu zúčastnila také třída 5.A. Paní lektorka seznamovala žáčky se zásadami zdravého stravování velmi poutavě, zasvěceně a hlavně zábavně. Páťáci byli během programu aktivní a zvídaví. Nejvíce je bavila soutěž ve skupinkách, kde mohli předvést své získané vědomosti a dovednosti. Za správná řešení získávali soutěžní žetonky. Všechna družstva si vedla opravdu skvěle! Zvítězili ,,fialoví", ve složení: Amálka, Natálka, Zuzka a Lery. Moooc gratuĺujeme! Naše škola je do osvětového programu Zdravá 5 zapojena již řadu let a i dále se těšíme na úspěšnou spolupráci.

Příjemné podzimní dny a pevné zdraví Vám všem!