Zoo Praha

Publikováno: 28.9.2022 Autor(ka): Kateřina Faltysová

20.9. se žáci osmých tříd vypravili do pražské zoo.

Před samotnou exkurzí se žáci při hodinách přírodopisu rozdělili do tří skupin na základě svých preferencí - Šelmy, Etologie (chování zvířat) a Lovec a kořist (potravní řetězec). Jednotlivým skupinám se v zoo věnovali průvodci, kteří děti seznámili se způsobem života zvířat, pomáhali rozluštit jejich chování a poukázali na podobnosti s lidským chováním. Také dětem poskytli k prohlédnutí kůže a kosti uhynulých exemplářů, vysvětlili, proč jsou v přírodě potřební predátoři i kořisti, ale i to, že souboj o život nemusí vždy dopadnout tak, jak bychom očekávali.

Po skončení výukových programů pak měli žáci dostatek času na individuální prohlídku a splnění úkolu do hodiny přírodopisu. Někteří zvládli i nákup suvenýrů a poté již následoval přesun zpět na nádraží a cesta domů.