Hledání těžiště a posilování trpělivosti

Hodina fyziky v rukou sedmáků.

Fyzika 8. AB - LOM SVĚTLA

Lom světla je optický jev, ke kterému dochází na rozhraní dvou prostředí, kterými světlo prochází. Je důsledkem různých rychlostí šíření světla v různých prostředích.  My jsme si vyzkoušeli lom ke kolmici - tedy chod paprsku z prostředí opticky řidčího do prostředí opticky hustšího (ze vzduchu do vody)

Bruslení 4.A v Pelinách

Dnes jsme byli vyzkoušet led na louce v Pelinách. Všichni jsme si to moc užili a doufáme, že led dlouho vydrží!

Školní florbalová liga

Dnešním dnem skončila základní skupina školní florbalové ligy. Na řádcích níže se dočtete o výsledcích, statistikách, ale i zajímavostech z tohoto dosud nedohraného 3. ročníku.

Dobrý skutek

V pátek před vánočními prázdninami žaci šesté třídy navštívili klienty Domova seniorů.

Šesťáci v planetáriu

V posledním týdnu před vánočními prázdninami se žáci šestých tříd vydali do planetária.

Beseda s Mimi a Lízou

V pondělí 8. 1. 2024 se za velmi mrazivého počasí vydali prvňáci do knihovny na besedu o knížce Mimi a Líza.

Ledové bubliny

Se třeťáky jsme využili mrazivého počasí, abychom vyzkoušeli, jak umí mráz kouzlit s bublinami.

9. B - FLY ZONE PARK v Hradci Králové

Ve čtvrtek 21.12. jsme si předvánoční čas zpříjemnili ve Fly Zone Park. Jedná se o zábavní cetrum, ve kterém najdeme horolezecké stěny, trampolínovou arénu s basketbalovými koši, olympijskou trampolínu a Twister. Moc nás to bavilo. Moc jsme si to užili.

9. B  - Finanční gramotnost

9. B - Finanční gramotnost

Ještě před vánočními svátky v úterý 19.12. nás navštívil pan Ing. Miloslav Skala, MBA s Kurzem přežití ve světě financí.

Vánoce v 6.B

Vánoční dílny

Ve středu 20. prosince se téměř celý 2. stupeň zapojil do vánočních dílen.

Vůně jehličí ve 3. A

Paní uklizečka ve druhém patře prvního stupně se zřejmě nejprve divila a pak určitě trochu děsila, když sledovala narůstající kupu jehličnatých větviček pod tabulí.

Po stopách B. Němcové a B. Smetany

...... dmýchat, chmýří, nachomýtnout se, Litomyšl. Vyjmenovaná slova po M zná každý třeťák, tudíž jsme se rozhodli prozkoumat to poslední z nich.

Mimi, Líza a kamarádi z 1.A

V pondělí 18. prosince navštívili žáčci městskou knihovnu a zúčastnili se besedy o knížce Mimi a Líza, doplněnou zábavným workshopem.

Betlémy z celého světa

V letošním roce si připomínáme významné výročí - 800 let od postavení prvního betléma.

Program v Domově pro seniory

Ve středu 13. 12. se vydala 5. A zazpívat a zahrát předvánoční program do Domova pro seniory.

Bádáme všemi smysly

Co zvládnu poznat hmatem poslepu? Jak vypadá chuťová mapa mého jazyka? Kolik potravin poznám po čichu? Jak vidí kůň, když má oči po stranách hlavy? Mám citlivější kůži na dlani nebo na uchu? Deváťáci už to vědí. Mohli si to vyzkoušet při hravé laboratorní práci z přírodopisu.

Perníčky jedou do Neumarktu

S předvánočním časem se naplno rozjíždí naše nové partnerství se školou v německém městě Neumarkt. Na cestě přes hranice je balíček plný překvapení, voňavého koření a pozdravů. Deváťáci a osmáci v tomto týdnu napekli, nazdobili a zabalili hromadu nádherných perníčků. Navíc vyplnili své krátké seznamovací dotazníky a teď čekají, kdo jim během Vánoc z Německa odepíše.

Florbal chlapci - 1. místo v okrese

Další florbalový turnaj, další první místo. Chlapci z šestých a sedmých tříd navázali na své starší spolužáky a i oni postoupili do krajského kola. Ani tentokráte neokusili hořkost porážky.