Dekorace

Aktuality

Stínohrátky

Stínohrátky

Víc než kdy jindy jsme tento týden při výtvarné výchově společně se 3.B, 8.A a 9.B vzhlíželi k nebesům. Objednávka sluníčka vyšla, a tak jsme se s nápady mohli vrhnout na " Stínohrátky".

Open MČR ve slowpitchi

Open MČR ve slowpitchi

Dne 7.6.2023 se výběr našich žáků ze 7., 8. a 9. tříd zúčastnil turnaje MČR ve slowpitchi v Chocni. 

8. B - Vojenské muzeum Králíky + Pěchotní srub U Cihelny

8. B - Vojenské muzeum Králíky + Pěchotní srub U Cihelny

V úterý 6.6. jsme vlakem vyrazili do Králík.  Nejprve jsme navštívili pěchotní srub U Cihelny. V něm je dnes umístěno muzeum Československého opevnění. V minometní místnosti je stálá expozice o životě a tragické smrti četaře Arnošta Hrada s bronzovou bustou. Spáchal zde sebevraždu, jelikož se nechtěl vzdát německým vojskům.  Poté jsme se přesunuli do Vojenského muzea. Ve zrekonstruované hale jsme viděli ukázky pěchotních zbraní, polních a protiletadlových děl, pěchotní a dělostřelecké munice a výstroje vojáků. Navštěva zakončila jízda ve vojenské Tatře. Bylo to super! 

Rafťáci z 9.B

Rafťáci z 9.B

9.B si vyzkoušela sjíždění řeky Moravy na raftech.

Dva dny s baseballem

Dva dny s baseballem

Co je to baseball, to už všichni žáci z 1. - 4. ročníku vědí. Zjednodušenou verzi tohoto pálkovacího sportu si mohli žáci vyzkoušet a své baseballové umění poměřit na turnaji, který se konal v Chocni v areálu SaB Orli.

Výlet 6.C

Výlet 6.C

V úterý 6.6.2023 jsme ráno vyjeli vlakem na třídenní školní výlet na vodní nádrž Rozkoš. 

7.C v Olomouci

7.C v Olomouci

V úterý 6.6.2023 se žáci 7.C podívali do Olomouce.

8. B - Úřad práce v Ústí nad Orlicí

8. B - Úřad práce v Ústí nad Orlicí

V úterý 30.5.2023 jsme společně navštívili Úřad práce. Úřad práce České republiky je správní úřad podřízený Ministerstvu práce a sociálních věcí, jehož hlavní činností je poskytování informací z oblasti pracovního trhu nejen v České republice, ale i v Evropské unii.  

Cesta stříbra

Cesta stříbra

V úterý 6.6.2023 se žáci 7.A vydali do Kutné Hory.

Reportéři v Holandsku

Reportéři v Holandsku

Podívejte se na videa, která děti natočily během zahraničního zájezdu.

Dětský den pro mateřské školy

Dětský den pro mateřské školy

Ve středu 31.5. a ve čtvrtek 1.6.2023 si žáci 6.B a 7.A připravili soutěže pro děti z mateřských školek.  

Seiferos opět v Chocni

Seiferos opět v Chocni

V pátek 2.6. zhlédli žáci 1. stupně velmi zajímavou podívanou - letovou produkci dravých ptáků spojenou s odbornou přednáškou.

Projekt Vesmír

Projekt Vesmír

Ve třetích ročnících probíhal několikadenní projekt o vesmíru. Během výuky se žáci  dozvidali informace o vesmíru, naši galaxií, Sluneční soustavě i souhvězdích. Své poznatky pak uplatnili nejen v hodinách prvouky, ale i ve výtvarné výchově, pracovních činnostech, geometrii i v českém jazyce. 

Den dětí

Den dětí

První červnový den ožila naše krásná školní zahrada u příležitosti oslavy svátku všech dětí.

1. místo na Technohrátkách

1. místo na Technohrátkách

24.5. se někteří žáci 8. ročníku účastnili soutěže Technohrátky. Ty se tentokrát konaly na Střední škole uměleckoprůmyslové v  Ústí nad Orlicí.

Báječný den s domácími mazlíčky

Báječný den s domácími mazlíčky

Tak konečně je tady pátek, den, kdy někteří šťastlivci třídy 1.A mohou donést do školy své domácí mazlíčky. Naše třída se rozrostla o morčátka Bibi, Drápka, o králíčka Fanynku, suchozemskou želvičku Želváka a o velmi zajímavého šneka afrického Třpytku.

Panenky pro UNICEF

Panenky pro UNICEF

Úkol, který si žáci 6.D vybrali jako "Dobrý skutek na Vánoce" z projektu Hrdá škola, byl skutečně velkou výzvou. Když ale něco opravdu chcete, máte dobrý úmysl, šikovné ruce, velké odhodlání a dobré parťáky, dokážete všechno! 

Důkaz škrobu v potravinách

Důkaz škrobu v potravinách

Laboratorní cvičení a pokusy jsou na chemii to nejzajímavější!

Dopravní výchova

Dopravní výchova

Podruhé v tomto školním roce si žáci 1. stupně v rámci dopravní výchovy mohli vyzkoušet své znalosti a dovednosti na zkušebním dopravním hřišti u zimního stadionu v Chocni.

Exkurze 8.B - Národní divadlo v Praze

Exkurze 8.B - Národní divadlo v Praze

V úterý 23.5. nastal dlouho očekávaný den, kdy jsme zase společně vyrazili do Prahy. Tentokrát za kulturou. Paní učitelka Brandýská nám sehnala lístky na divadelní hru bratrů Aloise a Viléma Mrštíkových - Maryša. Hezky jsme se ustrojili a těšili se na zážitky z divadla. Herecké obsazení bylo přímo excelentní: Lízal - Vladimír Javorský, Lízalka - Taťjána Medvecká, Maryša - Pavla Beretová, Vávra - David Prachař, Francek - Matyáš Řezníček, Strouhalka - Martina Preissová.