Čekání na Ježíška

Publikováno: 20.12.2020 Autor(ka): Renata Vinzensová

Poslední den ve škole v tomto kalendářním  roce byl asi jeden z nejhezčích nejen pro prvňáčky. Děti z 1.B měly plné ruce práce celé páteční dopoledne. Po krátkém procvičení čtení a počítání jsme se vrhli na náš velkolepý kulturní program- vystoupení nejen našich malých hudebníků, ale i např.recitátorů.  Poté přišlo na řadu vyzkoušení několika tradičních vánočních zvyků, se kterými jsme se v týdnu seznámili v prvouce- rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček, svázání všech strávníků vánočních pochutin  okolo  stolu a házení střevícem.

Vše dopadlo na výbornou. V jablíčku se nám ukázala hvězdička, holčičí a klučičí lodička se k sobě přiblížily natolik, až do sebe ťukly, což značí přátelství a lásku. Provázek vyšel na obtočení celého stolu plného všech dětí, což znamená, že se v tomto počtu sejdou i příští Vánoce, a přesně polovina děvčat by se dle střevíce do roka vdala ( zatím to ale naštěstí neplánují). Po návratu z kuchyňky jsme za dveřmi netrpělivě čekali, zda Ježíšek opravdu dorazil otevřeným oknem. Dorazil, ale nejdřív nechal děti trochu napínat- nechal jim pod stromečkem jen dopis a děti musely hledat dárky podle provázku. Ty nakonec našly v jiné třídě a mohly se z nich tak radovat a vyzkoušet si je. Před polednem  se už všichni mohli rozloučit a začít si užívat vánoční prázdniny.