Velká radost z prvního vysvědčení

Publikováno: 8.2.2021 Autor(ka): Renata Vinzensová

Na čtvrtek 28.ledna se prvňáčci těšili už od pondělí. S napětím očekávali, čím se bude hemžit jejich úplně 1.vysvědčení ve škole. Čísla znají už do desítky, ale doufali pouze v samé jedničky.

Než se ale mohli pokochat ohodnocením jejich půlroční práce, musely děti splnit úkoly z Čj, Mat a Prv. Po každé práci tak mohly sundat jednu mašli z desek. Vysvědčení totiž bylo pečlivě, a to hned třikrát, uzamčeno. Cesta k němu tak nebyla snadná.

Poslední vyučovací hodinu se však malí školáčci dočkali - desky byly odemčeny a vysvědčení i s barevným diplomem bylo rozdáno svým majitelům. Pak už se jen jako bonus mohly na krku blýštit zlaté medaile pro všechny, kdo uspěl na výbornou. A byla jich hned plná třída. A to si zasloužilo oslavu - špunty létaly do vzduchu a dětské šampaňské teklo proudem. Radost byla veliká. A teď už hurá na pololetní prázdniny.