Den naruby - domácí mazlíčci ve škole

Publikováno: 26.6.2022 Autor(ka): Pavlína Hájková

V pátek 24.6.2022 se žáci 4.A zapojili do školního projektu: Hrdá škola - Den naruby. Tento ten pojali netradičně a donesli si do školy své domácí mazlíčky.

Hned ráno se děti seznámily s psími kamarády - maďarským ohařem Missy, německým ohařem Holinkou, s Alfem - bernským salašnickým psem, s francouzským buldočkem Lexy a s opravdovou Saarloosovou vlčicí. Přehlídka se konala v blízkosti školy. Žáci získali spoustu cenných rad a informací o psech a jejich životu s námi. Ve škole už na ně čekali ,,menší mazlíčci" - džungarský křeček Ježíšek, zlatý křeček Bohumil, morčata: Karel, Punťanka, Sofinka, Amálka a Bětka, suchozemská želva Žofka a zakrslá králičice Vanilka. Velmi netradiční návštěvou byla Ostýnka, půlroční strašilka australská s ,,malou strašilčí kamarádkou". Moooc chválím děti za výbornou péči o své zvířecí kamarády, zajištění vhodných podmínek v průběhu dopoledne ve škole a za vydařené prezentace o svých domácích mazlíčcích. Všichni jsme si užili velmi zajímavý a poučný den.