Aktuality

Soutěž ,,Hledáme mladého grafika", pod záštitou Gymnázia a grafické střední odborné školy v Přelouči

V prosinci jsme se zúčastnili grafické soutěže, do které se přihlásily děti z 6. tříd a také z 8.C. Naše škola zvítězila v kategorii nejvíce zaslaných výtvarných prací. Zástupci z 6. tříd přišli převzít ceny na slavnostním předávání.

Alchymisté v 6. A

Děti v 6. A si vyzkoušely namíchat archimedův koktejl.

Dobrý skutek

V pátek před vánočními prázdninami žaci šesté třídy navštívili klienty Domova seniorů.

Šesťáci v planetáriu

V posledním týdnu před vánočními prázdninami se žáci šestých tříd vydali do planetária.

Velká Británie s Britem

Po několikaleté odmlce k nám do školy opět zavítal Neil se svým programem.

Plavecký výcvik žáků 1. stupně

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a žáčci 1.- 5. ročníků postupně končí s plaveckým výcvikem ve Vysokém Mýtě. Někteří již mají za sebou i závody na 25 m a 50 m plaveckým stylem, ve kterém se zdokonalili letos nejvíce.

Punkevní jeskyně a Macocha

V pondělí 19.6. byli žáci 5.A a 5.C na výletě v Moravském krasu.

Jak poznat nové kamarády?

Ve čtvrtek 18. května se žáci třídy 5.A zúčastnili sportovně naučného setkání malotřídních škol Pardubického kraje. Pozvánku na akci do Dobříkova získala i naše spřátelená škola.

Exkurze do choceňského sběrného dvora

V úterý 16.5. se žáci 5.A zúčastnili exkurze do místního sběrného dvora.

Knihovna nás baví!

Ve čtvrtek 4.5.2023 navštívili žáci 5.A knihovnu v Chocni. Nejenom, že  se seznámili s novými tituly knížek pro děti a mládež a mohli si je půjčit domů, ale zároveň se zúčastnili i programu s názvem Katalogizace knih.

Poznáváte je? Možná se díváte na budoucí vývojáře a vývojářky automobilů 21. století

Ve čtvrtek 30.3. se třídy 5.A a 5.C zúčastnily exkurze ve ŠKODA AUTO v Kvasinách.

Zimní škola v přírodě páťáků na Šajtavě....lepší než v Alpách!

Posíláme krásný pozdrav ze zasněžené a slunné Šajtavy.

Dobrý skutek na Vánoce

Ve středu 21.12. žáci 3.B a vybrané žačky z 5.A navštívili Domov seniorů v Chocni s vystoupením Macha a Šebestové a následným vánočním programem pro milé ,,babičky, dědečky" a kolektiv zaměstnanců.

Vyšla hvězda nad Betlémem

V úterý 20.12. navštívili žáci 5.A a 5.C Hradec Králové a divadlo Drak.

Vánoce v zemích EU

Ve čtvrtek 8.12. se žáci 5.A zúčastnili besedy s vánoční tematikou. Dozvěděli se mnoho zajímavostí o vánočních zvycích, tradicích, legendách, pokrmech a slavnostních dnech v zemích EU.

Páťáci čtou prvňáčkům

Ve čtvrtek 24.11. si žáci 5.A se žáčky z 1.A hezky užili společně strávený čas.

Karel IV.

V pondělí 24.10. se žáci 5.A zúčastnili besedy a workshopu v městské knihovně. Téma bylo opravdu ,,velké", král a císař Karel IV. - Otec vlasti.

Zdravá 5

Během měsíce října se žáci 2.- 5. ročníků zúčastnili unikátního vzdělávacího programu Zdravá 5. Pod vedením lektorky se žáci seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování - správným složením jídelníčku pomocí ,,výživového talíře", pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky.

A přece se točí!

Ve čtvrtek 29.9. byli žáci 5.A a 5.C na přírodovědné exkurzi v Planetáriu a hvězdárně v Hradci Králové.

Den naruby - domácí mazlíčci ve škole

V pátek 24.6.2022 se žáci 4.A zapojili do školního projektu: Hrdá škola - Den naruby. Tento ten pojali netradičně a donesli si do školy své domácí mazlíčky.