Dekorace
Robinsoni z 5.A

Robinsoni z 5.A

Publikováno: 25.1.2021 Autor(ka): Táňa Baboráková

Život je plný nečekaných událostí a zdaleka ne všechny jsou příjemné.  V zátěžové situaci musí člověk nějakým způsobem reagovat. Toho, že jsme se ocitli během nedobrovolné distanční výuky na „ostrově" jako Robinson, jsme využili, abychom si dokázali, že vše zlé je zároveň pro něco dobré. Potvrdili jsme si, že člověk je schopen zvládnout vše rozumem a vůlí.

Stejně jako Robinson byl nucen naučit se vše potřebné sám, museli jsme i my zvládnout spoustu věcí „na dálku". Když si vzpomenu na první jarní emaily svých žáků, musím se pousmát. To bylo chyb a překlepů, neuměli napsat velká písmena, uvozovky. Teď stihnou během zápisu při online výuce nasdílet opožděnému kamarádovi, co si k probírané látce vygooglili a zkontrolovat si pravopis v internetové jazykové příručce. Zkrátka - nejen, že máme „přístřeší a oheň", ale pochopili jsme, že prací a vytrvalostí dokážeme zvítězit nad svou pohodlností a leností.

Aby nám náš ostrovní pobyt lépe utíkal, vytvořili jsme si svůj fiktivní ostrov kdesi uprostřed oceánu. Na něj jsme si mohli vzít pouze 5 věcí (ne osoby a zvířata). Jaké bylo naše rozčarování, když jsme pracně vymysleli to nejdůležitější a další povel zněl:„Jsi moc těžký do vrtulníku, dvě věci nech doma a zdůvodni proč."

Díky jednotlivým místům na ostrově jsme jakž takž pochopili, co jsou přídavná jména přivlastňovací. Když nám došlo čisté prádlo, museli jsme mamince poslat balík se špinavým na vyprání a k němu vyplnit podací lístek. Pro radost přibyl na naše ostrovy každému jiný zvířecí obyvatel, ale s ním i práce. Zjistit, do jaké říše, třídy, řádu, rodu a druhu patří, co vlastně jí a kde se mu bude nejlepe bydlet.

Za odměnu nám zlatá rybka vyplnila jedno přání (opět ne osoby a zvířata). Také jsme mohli napsat pozvánku s krátkým dopisem kamarádovi, který nás na ostrově navštívil.

Pobyt bohužel pokračuje dále, ale nás čeká ještě množství úkolů, při kterých si procvičíme  a zdokonalíme své znalosti a dovednosti.

Abyste měli představu, o čem píši, přikládám několik obrázků ostrovů, které mi doručila vrtulníková pošta.