Hledání těžiště a posilování trpělivosti

Hodina fyziky v rukou sedmáků.

Velká Británie s Britem

Po několikaleté odmlce k nám do školy opět zavítal Neil se svým programem.

Výtvarná výchova v plenéru

je zábava. Taková byla hodina a taková krásná díla vznikla.

Vám to ale sluší

6.B na Šajtavě

V  září jsme  se vydali na Šajtavu, kterou jsme si oblíbili už v páté třídě na lyžařském výcviku. Letos jsme neměli za úkol poznat různé lyžařské styly, ale poznávali jsme se navzájem.

Obora a zámek Žleby

Krásné zážitky si odvezli žáci z 5.A a 5.B ze školního výletu, kdy jsme ve čtvrtek 23.6. navštívili oboru a zámek Žleby.

Pochoutky z listového těsta

V pondělí 20.6. se žáci 5.B s chutí pustili do vaření respektive pečení.

Den se zvířátky

Jak vypadá plch africký - drobné, malé zvířátko s noční aktivitou podobné myši s veverčím ocáskem nebo jak se starat o agamu vousatou?

Jak správně si půjčovat knihy v knihovně?

Tak to bylo náplní besedy žáků 5.B.

Bruslení

Po covidové přestávce jsme se vrátili na zimní stadion, kde jsme si užívali bruslení - zdokonalovali jsme se v jízdě  a zahráli si hokej. Další lekce nás zase čekají v lednu.

Exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové

V úterý 2.11. jsme se my, páťáci (žáci 5.A a 5.B) procházeli galaktickou stezkou a podnikli výlet do vesmíru.

Výprava do Vesmíru

Pátou třídu jsme začali výpravou do Vesmíru.

Skanzen Krňovice

V pondělí 7. června jsme společně se 4.A  odjeli na výlet do podorlického skanzenu Krňovice.

Hodina přírodovědy s domácími mazlíčky

Na jedné on-line hodině přírodovědy, jsme měli možnost se seznámit s domácími mazlíčky, které žáci chovají doma.

Čtenářský deník

Máme stále distanční výuku. Do školy nechodíme, proto si ve třídě nemůžeme ukázat první zapsané knihy ve Čtenářských denících. Které tituly zvítězily a jak se dětem povedlo knihu zapsat ? Posuďte sami. Já si myslím, že to dopadlo báječně.

Vánoční tvoření

Malé ohlédnutí za vánočním tvořením - jablkový zápich s rozinkami, sušeným ovocem, bonbóny a hřebíčkem. Podívejte, jak se nám to povedlo.