Dekorace

7.B - Exkurze: Hradec Králové - Hrajeme si hlavou

Čtvteční slunné doploledne jsme prožili v areálu Univerzity Hradec Králové. Díky ocenění naší žákyně Justýny Kučerové v krajském kole Amavetu jsme dostali pozvání k návštěvě nové e-sportové počítačové učebny na Fakultě informatiky a managementu.

7.B - Exkurze: Ratibořice + Babiččino údolí

Babiččino údolí je turisticky navštěvováno zejména kvůli spisovatelce Boženě Němcové, která sem zasadila děj díla Babička.

7.B - Exkurze: Kutná Hora

Je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Fyzika 7.BC - Mechanické vlastnosti kapalin

Vejce ponořené do vody klesá ke dnu. Jak ho donutit, aby se vznášelo nebo dokonce plavalo na hladině?  Odpověď je jednoduchá. Musíme zvětšit hustotu sladké vody. Uděláme to tak, že do ni přidáme sůl.

6. B - Školní výlet: Maštale

Po skončení protiepidemických opatření můžeme sednout před školou do autobusu a užít si výlet v krásné přírodě.  Autobus necháme na parkovišti v Boru u Skutče a pěšky vyrazíme do Zderazi.

Za hmyzem do Oucmanic

Ve středu 2. června vyrazily třídy 6.B a 6.C na přírodovědnou exkurzi do ekocentra v Oucmanicích. Strávili jsme den poznáváním a pozorováním včel, vodního hmyzu a dalších obyvatel jezírka. Po obědě na ohni nás čekala vskutku letní procházka zpět do Chocně.