Adaptační kurz 6.D

Publikováno: 22.9.2022 Autor(ka): Alena Drábková

První měsíc na druhém stupni slouží šesťákům zejména k adaptaci na nové podmínky, vzájemnému poznávání, seznámení se s novými učiteli, stmelení třídního kolektivu. Dobrou příležitostí k vytváření pozitivního třídního klimatu je adaptační kurz.

Příprava na adaptační kurz třídy 6.D začala již při třídnických hodinách v prvních školních dnech, kdy žáci dostali za úkol vyhledat nejvhodnější dopravní spojení do Luže, rodného města svojí nové třídní učitelky. A protože jsou to žáci šikovní, podle jejich instrukcí jsme v úterý 13.9. do Luže opravdu bez problémů dorazili. Po rozdělení do tříčlenných týmů vyluštili šesťáci zašifrované názvy lužských pamětihodností, které jsme během dne navštívili: židovská synagoga, náměstí Plukovníka Josefa Koukala, poutní barokní chrám Panny Marie na Chlumku, hrad Košumberk a Hamzovo arboretum. Největším zážitkem byl nízký lanový park a večerní opékání buřtů. Po náročném dni jsme došli do kulturního domu v Dolích, kde jsme bez protestů a bez (původně plánovaného) večerního dovádění brzy zalezli do spacáků a během chvilky všichni usnuli.

Druhým dnem adaptačního kurzu nás provázelo deštivé počasí, na cestu zpátky do Chocně příjemné nebylo, ale na dopolední program v kulturáku nevadilo. Po několika týmových aktivitách a vyhodnocení pátrací hry o Luži se žáci rozdělili do tří skupin, ve kterých si společnými silami měli uvařit k obědu špagety se zeleninou, omáčkou a se sýrem. Obě paní učitelky pouze dohlížely na bezpečnost v kuchyni a hlavně ochutnávaly a hodnotily výtvory hodné zástěry MasterChefa. Pochutnali si nakonec všichni, dokonce jsme společně a v daném časovém limitu zvládli všechno uklidit a připravit se k odchodu. Někomu se nechtělo, ale všechno pěkné jednou končí. I náš adaptační kurz, za který děkuji paní učitelce Ivettě Šnébergerové a hlavně svým milým šesťákům, bylo to s vámi prima!