Dekorace

Aktuality

Školní výlet 7.D

Školní výlet 7.D

Ve dvoudenním výletu 7.D nechybělo nic podstatného z toho, co by takový školní výlet měl mít: dobré počasí, dobrá nálada, dobrá parta, pěkné prostředí, trochu sportu, trochu turistiky, trochu volna, trochu spánku, společně strávený čas, utužení třídního kolektivu. 

Projektový den v Ekocentru Paleta

Projektový den v Ekocentru Paleta

V úterý 4.6. se všechny třídy druhého stupně vydaly na projektový den mimo školu. Cesta tříd 7.A a 7.D vedla do Oucmanic, kde se žáci v ekocentru Paleta zúčastnili dvou programů s environmentální tematikou. 

Sedmáci ve Sféře

Sedmáci ve Sféře

Kutnohorští havíři

Kutnohorští havíři

V sedmé třídě se v dějepise loučíme se středověkem a plnou parou se řítíme do novověku. Kde jinde se se středověkem rozloučit než v Kutné Hoře. A tak se třídy 7.B a 7.D vydaly 3. dubna na dobrodružnou exkurzi.

Velká Británie s Britem

Velká Británie s Britem

Po několikaleté odmlce k nám do školy opět zavítal Neil se svým programem.

At the restaurant

At the restaurant

7.D dokončila lekci věnovanou jídlu. Na závěr si děti vybraly téma s jídlem spojené a způsob jeho zpracování. Áďa a Bára si jako jediné vybraly video, jehož natočení si zjevně užily, což můžete sami posoudit.

7.D v Hoješíně

7.D v Hoješíně

Panenky pro UNICEF

Panenky pro UNICEF

Úkol, který si žáci 6.D vybrali jako "Dobrý skutek na Vánoce" z projektu Hrdá škola, byl skutečně velkou výzvou. Když ale něco opravdu chcete, máte dobrý úmysl, šikovné ruce, velké odhodlání a dobré parťáky, dokážete všechno! 

Lidé odvedle

Lidé odvedle

Výstava s názvem Lidé odvedle zve návštěvníky na neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem. Třída 6.D se na tento výlet vydala do Regionálního muzea v Litomyšli a stálo to za to!

6.D v aquacentru

6.D v aquacentru

Na předposlední školní den v roce 2022 si žáci ze 6.D jednohlasně vybrali výlet do aquacentra v Pardubicích.

6.C a 6.D v Brně

6.C a 6.D v Brně

V úterý 20.9. jsme se třídami 6.C a 6.D vyrazili na exkurzi do Brna. Prvním cílem byl pavilon Moravského zemského muzea Anthropos se stálou expozicí o vývoji člověka a výstava Nejstarší šperky a ozdoby těla.

Adaptační kurz 6.D

Adaptační kurz 6.D

První měsíc na druhém stupni slouží šesťákům zejména k adaptaci na nové podmínky, vzájemnému poznávání, seznámení se s novými učiteli, stmelení třídního kolektivu. Dobrou příležitostí k vytváření pozitivního třídního klimatu je adaptační kurz. 

Den s domácími mazlíčky

Den s domácími mazlíčky

Velmi oblíbenou každoroční událostí v 5.D je den, kdy si děti mohou přinést do školy svého zvířecího kamaráda.

Výlet do Moravského krasu

Výlet do Moravského krasu

Děti z 5.C a 5.D se nechaly okouzlit přírodními krásami Moravského krasu a vydaly se na cestu hluboko pod zem i vysoko nad povrch.

Hokusy pokusy...

Hokusy pokusy...

...v 5.D si děti vyzkoušely zábavné pokusy s vodou. Napodobily práci v laboratoři a ve skupinkách si připravily pokusy, které potom prezentovaly ostatním dětem. 

Není Honza jako Honza...

Není Honza jako Honza...

Víte, kdo je komeniolog? Děti z 5.D už to vědí. V rámci celoročního projektu Není Honza jako Honza budou totiž stejně jako komeniologové brouzdat životem a dílem J.A. Komenského.

Cesta za pokladem...

Cesta za pokladem...

Děti ze 4.D se díky rozluštění tajné šifry dozvěděly, že loupeživý pán Mikuláš z Potštejna ukryl poklad nedaleko Chocně.

Zpátky do školy!

Od pondělí 30.11. se konečně můžeme vrátit do školy. Dlouhé týdny doma nám daly dost zabrat, ale společně jsme to zvládli! Krásné období adventu prožijeme společně a těšit se můžeme na tradiční adventní hádanky, předvánoční tvoření a snad i vánoční besídku. Moc se na vás těším, moji milí čtvrťáci!

Škola v přírodě - Šajtava 2020

Třetí týden v září jsme se konečně vypravili na tolik vytouženou školu v přírodě na Šajtavu. Bydleli jsme všichni společně na horní chalupě. Pro některé to bylo první odloučení od rodičů, ale všichni to zvládli báječně. Tahle škola v přírodě byla trošku jiná...