Dekorace

Panenky pro UNICEF

Publikováno: 27.5.2023 Autor(ka): Alena Drábková

Úkol, který si žáci 6.D vybrali jako "Dobrý skutek na Vánoce" z projektu Hrdá škola, byl skutečně velkou výzvou. Když ale něco opravdu chcete, máte dobrý úmysl, šikovné ruce, velké odhodlání a dobré parťáky, dokážete všechno! 

Akce projektu Hrdá škola jsou zpestřením každodenního života na naší škole. V prosinci jsme se se 6.D připojili k akci "Dobrý skutek na Vánoce". Vybrali jsme si výrobu látkových panenek pro projekt Adopce panenek neziskové organizace UNICEF.

Že to byl úkol nelehký, dokazuje květnový termín publikace tohoto článku. Panenky jsme šili o volných chvilkách při třídnických hodinách, spaní ve škole nebo na zimní škole v přírodě. A povedlo se! Výsledkem jsou čtyři krasavice, které posíláme organizaci UNICEF. Až si některou z nich někdo adoptuje do své rodiny, bude naše mise splněna. 

Každá panenka představuje jedno dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Naše panenky tak pomůžou tam, kde je to opravdu potřeba.

https://eshop.unicef.cz/panenky/