Dekorace

Aktuality

Soutěž v jazyce anglickém

Soutěž v jazyce anglickém

Opět po roce jsme se vydali do DDM Duha v Ústí nad Orlicí, kde se 15.2. konalo okresní kolo Soutěže v jazyce anglickém.

Zveme Vás na procházku výtvarným uměním s 9.A

Zveme Vás na procházku výtvarným uměním s 9.A

Vítejte v naší galerii těch nejslavnějších světových umělců napříč dějinami. Vstupné je zdarma:))

Angličtina v Tandemu

Angličtina v Tandemu

Již druhým rokem se vybraní žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili studentských projektů, které organizuje jazyková škola Tandem v Praze.

Olomouc nám byla malá

Olomouc nám byla malá

Stejně jako dvě další třídy jsme si pro svůj projektový den vybrali město Olomouc a jeho lanový park, abychom vyzkoušeli, kde jsou naše meze a jak se nám bude dařit posunovat vlastní hranice a spoléhat se jeden na druhého.

Agyslingua 2023

Agyslingua 2023

Anglické gymnázium Pardubice i v tomto školním roce pořádá soutěž Agyslingua, které se žáci naší školy účastnili loni a příležitost mají i letos. Systém přihlašování je ovšem jiný.

Velký úspěch

Velký úspěch

Do posledního školního roku na základce rozšířila naše řady vynikající sportovkyně Eliška Briolová, která všem svým soupeřkám v Cyklistickém partizánovi vytřela zrak:-) Gratulujeme!

Jinolické rybníky a Prachovské skály

Jinolické rybníky a Prachovské skály

Tři krásné slunečné dny strávili žáci 8. A minulý týden v Českém ráji. Díky počasí, krásné přírodě, dobrému jídlu a pohodové atmosféře bychom si výlet klidně zopakovali.

Stínohrátky

Stínohrátky

Víc než kdy jindy jsme tento týden při výtvarné výchově společně se 3.B, 8.A a 9.B vzhlíželi k nebesům. Objednávka sluníčka vyšla, a tak jsme se s nápady mohli vrhnout na " Stínohrátky".

Nejen Simpsonovi v naší škole

Nejen Simpsonovi v naší škole

Při jedné z hodin výtvarné výchovy jsme se v 8.A a 9.B rozhodli si zadat jednu velkou výzvu: jak bych vypadal jako animovaná seriálová postava?!

Návštěva předvánoční Prahy

Návštěva předvánoční Prahy

Ve středu jsme měli naplánovanou návštěvu muzikálu Betlém hledá Superstar v divadle na Fidlovačce a pak už jen vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. Začátkem týdne ale řady 8.A rychle prořídly díky virové epidemii, tak jsme byli moc rádi, že nás doplnili žáci 8.B.

Projektový den 8.A v Olomouci

Projektový den 8.A v Olomouci

Pro projektový den jsme si vybrali docela žhavé téma dnešní doby - Hoaxy, dezinformace a fakenews na sociálních sítích. Při workshopu jsme zjistili, že nás daleko víc baví dělat trolly než české elfy:-)

Výtvarka s vtipem....

Výtvarka s vtipem....

Tento týden si osmáci i deváťáci zažili výtvarnou výchovu trochu jinak. Stačila jim k tomu jen fólie,fixa, dobrý nápad a pěkné počasí.

Angličtina v Praze

Angličtina v Praze

Ve čtvrtek 3.11. se skupina žáků osmého a devátého ročníku zúčastnila výběrové anglické exkurze v Praze.

Zoo Praha

Zoo Praha

20.9. se žáci osmých tříd vypravili do pražské zoo. 

Výlet do lanového centra

Výlet do lanového centra

Třída 7.A se protáhla v lanovém centru v Pardubicích. Okruh ve výšce 9,5 m někteří zvládli opravdu hravě, pro jiné to byl rozhodně výstup z komfortní zóny, který ale všichni ustáli a mohli odcházet s dobrým pocitem ze sebe sama.  

Výlet do Národního muzea

Výlet do Národního muzea

Třída 7.A se vydala za poznáním do Prahy.

Exkurze do Kutné Hory

Exkurze do Kutné Hory

Ve středu 11.5. se třída 7.A vypravila do Kutné Hory na dějepisnou exkurzi.

Tajemství ptačího peří a vajec

Tajemství ptačího peří a vajec

Laboratorní a praktické badatelské práce jsou vždy atraktivní součást výuky přírodopisu. Podívejte se do galerie na to, jak si sedmáci užívali praktické zkoumání ptačího peří a slepičích vajec. A co je nejvíc překvapilo? V protokolech se dozvíme, že peří je pod mikroskopem chlupaté, krásně zbarvené, složitě uspořádané, krásně vzorované, udrží kapku vody a nenamočí se. Vejce má pod lupou zajímavé puntíky, pod skořápkou papírovou vrstvu a na žloutku slizká poutka, po nakapání octa šumí. V závěru protokolů si výzkumníci pochválili dobrou spolupráci s ostatními, dělení práce ve skupinách a domluvu. Velké díky patří ovšem Adamovi a Michalovi, kteří pro účely laborky věnovali domácí vejce. 

Food and drinks video

Grocery shopping, cooking and eating out in a video made by group A1 ... 

Fishbook

Fishbook

Představte si, kdyby měly facebook ryby.  Co by si tam asi psaly,  nad čím by se radovaly?  Co měly včera k večeři? Kam plavou, když se zešeří? Fotí si svůj potěr a jikry? Co nakupují za mimikry? Sedmáci při přírodopise zkusili rybám jejich fishbookové profily vytvořit. Byla to dřina i zábava. V galerii si můžete některé výtvory prohlédnout. Další fishbooky jsou k vidění i na chodbách školy. Přejeme dobrou zábavu i poučení.