Dekorace

Aktuality

Velký úspěch

Velký úspěch

Do posledního školního roku na základce rozšířila naše řady vynikající sportovkyně Eliška Briolová, která všem svým soupeřkám v Cyklistickém partizánovi vytřela zrak:-) Gratulujeme!

Jinolické rybníky a Prachovské skály

Jinolické rybníky a Prachovské skály

Tři krásné slunečné dny strávili žáci 8. A minulý týden v Českém ráji. Díky počasí, krásné přírodě, dobrému jídlu a pohodové atmosféře bychom si výlet klidně zopakovali.

Stínohrátky

Stínohrátky

Víc než kdy jindy jsme tento týden při výtvarné výchově společně se 3.B, 8.A a 9.B vzhlíželi k nebesům. Objednávka sluníčka vyšla, a tak jsme se s nápady mohli vrhnout na " Stínohrátky".

Nejen Simpsonovi v naší škole

Nejen Simpsonovi v naší škole

Při jedné z hodin výtvarné výchovy jsme se v 8.A a 9.B rozhodli si zadat jednu velkou výzvu: jak bych vypadal jako animovaná seriálová postava?!

Návštěva předvánoční Prahy

Návštěva předvánoční Prahy

Ve středu jsme měli naplánovanou návštěvu muzikálu Betlém hledá Superstar v divadle na Fidlovačce a pak už jen vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. Začátkem týdne ale řady 8.A rychle prořídly díky virové epidemii, tak jsme byli moc rádi, že nás doplnili žáci 8.B.

Projektový den 8.A v Olomouci

Projektový den 8.A v Olomouci

Pro projektový den jsme si vybrali docela žhavé téma dnešní doby - Hoaxy, dezinformace a fakenews na sociálních sítích. Při workshopu jsme zjistili, že nás daleko víc baví dělat trolly než české elfy:-)

Výtvarka s vtipem....

Výtvarka s vtipem....

Tento týden si osmáci i deváťáci zažili výtvarnou výchovu trochu jinak. Stačila jim k tomu jen fólie,fixa, dobrý nápad a pěkné počasí.

Angličtina v Praze

Angličtina v Praze

Ve čtvrtek 3.11. se skupina žáků osmého a devátého ročníku zúčastnila výběrové anglické exkurze v Praze.

Zoo Praha

Zoo Praha

20.9. se žáci osmých tříd vypravili do pražské zoo. 

Výlet do lanového centra

Výlet do lanového centra

Třída 7.A se protáhla v lanovém centru v Pardubicích. Okruh ve výšce 9,5 m někteří zvládli opravdu hravě, pro jiné to byl rozhodně výstup z komfortní zóny, který ale všichni ustáli a mohli odcházet s dobrým pocitem ze sebe sama.  

Výlet do Národního muzea

Výlet do Národního muzea

Třída 7.A se vydala za poznáním do Prahy.

Exkurze do Kutné Hory

Exkurze do Kutné Hory

Ve středu 11.5. se třída 7.A vypravila do Kutné Hory na dějepisnou exkurzi.

Tajemství ptačího peří a vajec

Tajemství ptačího peří a vajec

Laboratorní a praktické badatelské práce jsou vždy atraktivní součást výuky přírodopisu. Podívejte se do galerie na to, jak si sedmáci užívali praktické zkoumání ptačího peří a slepičích vajec. A co je nejvíc překvapilo? V protokolech se dozvíme, že peří je pod mikroskopem chlupaté, krásně zbarvené, složitě uspořádané, krásně vzorované, udrží kapku vody a nenamočí se. Vejce má pod lupou zajímavé puntíky, pod skořápkou papírovou vrstvu a na žloutku slizká poutka, po nakapání octa šumí. V závěru protokolů si výzkumníci pochválili dobrou spolupráci s ostatními, dělení práce ve skupinách a domluvu. Velké díky patří ovšem Adamovi a Michalovi, kteří pro účely laborky věnovali domácí vejce. 

Food and drinks video

Grocery shopping, cooking and eating out in a video made by group A1 ... 

Fishbook

Fishbook

Představte si, kdyby měly facebook ryby.  Co by si tam asi psaly,  nad čím by se radovaly?  Co měly včera k večeři? Kam plavou, když se zešeří? Fotí si svůj potěr a jikry? Co nakupují za mimikry? Sedmáci při přírodopise zkusili rybám jejich fishbookové profily vytvořit. Byla to dřina i zábava. V galerii si můžete některé výtvory prohlédnout. Další fishbooky jsou k vidění i na chodbách školy. Přejeme dobrou zábavu i poučení.      

Exkurze 6.A v Oucmanicích

Exkurze 6.A v Oucmanicích

V úterý 22.6. jsme se vydali do Oucmanic do Ekocentra Paleta.

Téměř letecký den 6.A

Téměř letecký den 6.A

V pátek 18.6. jsme se "proletěli" v Hradci Králové.

Co se děje na zdi :)

Děkuji všem za pěkné projekty!

Jak se nám povedly bajky

Jak se nám povedly bajky

Bajky jsou staré více jak dva a půl tisíce let. Tolik času už uplynulo od doby, kdy žil a tvořil Ezop, jehož bajky patří mezi nejznámější. Zvířátka nás učí, jak bychom se měli chovat.

Co nám distanční výuka dala???

Co nám distanční výuka dala???

Při vyhodnocení pololetní práce jsme zadumali, co dobrého nám současný způsob výuky přinesl. A trudomyslným náladám navzdory, my nevěšíme hlavu, neboť "Všechno zlé je pro něco dobré" :) Každá zkušenost nás může obohatit a my jsme zatím přišli na toto ...