Dekorace

Aktuality

9. BC - Exkurze: Židovské muzeum v Praze

9. BC - Exkurze: Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze je jedním z nejstarších a kontinuálně existujících židovských muzeí na světě. Spravuje rozsáhlou sbírku judaik a bohatý knižní a archivní fond. Většina exponátů pochází z majetku židovských obcí a rodin, které byly vyvražděny během holokaustu.

Angličtina v Tandemu

Angličtina v Tandemu

Již druhým rokem se vybraní žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili studentských projektů, které organizuje jazyková škola Tandem v Praze.

Za tajemstvími zámku v Pardubicích

Za tajemstvími zámku v Pardubicích

V rámci podzimního projektového dne se třída 9.C se vydala na dějepisnou exkurzi do zámku v Pardubicích, kde jsme měli možnost prozkoumat historii a záhady několika výjimečných míst. ?  

Agyslingua 2023

Agyslingua 2023

Anglické gymnázium Pardubice i v tomto školním roce pořádá soutěž Agyslingua, které se žáci naší školy účastnili loni a příležitost mají i letos. Systém přihlašování je ovšem jiný.

8. BC - Exkurze: Národní technické muzeum Praha

8. BC - Exkurze: Národní technické muzeum Praha

NTM je největší muzeum v ČR, které se specializuje na sbírky technického charakteru. Muzeum bylo založeno v roce 1908. V současnosti představuje své sbírky ve 21 expozicích.

Angličtina v Praze

Angličtina v Praze

Ve čtvrtek 3.11. se skupina žáků osmého a devátého ročníku zúčastnila výběrové anglické exkurze v Praze.

Záložky do knížky

Záložky do knížky

Žáci 7.B a 8.C se zúčastnili mezinárodního projektu ZÁLOŽKY DO KNÍŽKY SPOJUJÍ LIDI. Na projektu se podíleli v rámci hodin českého jazyka a výtvarné výchovy.

Zoo Praha

Zoo Praha

20.9. se žáci osmých tříd vypravili do pražské zoo. 

Za zvířaty do Národního muzea

Za zvířaty do Národního muzea

Od září sedmáci poznávali a zkoumali v přírodopisu obratlovce. V úterý 22.3. završili tuto dlouhou zajímavou kapitolu návštěvou nové přírodopvědné expozice Národního muzea v Praze. V části Zázraky evoluce hledali zajímavé, obrovské, malinkaté, barevné i maskované živočichy. Došlo i na nakouknutí do historického tunelu, mineralogických sbírek nebo potkání s mamutem. 

Tajemství ptačího peří a vajec

Tajemství ptačího peří a vajec

Laboratorní a praktické badatelské práce jsou vždy atraktivní součást výuky přírodopisu. Podívejte se do galerie na to, jak si sedmáci užívali praktické zkoumání ptačího peří a slepičích vajec. A co je nejvíc překvapilo? V protokolech se dozvíme, že peří je pod mikroskopem chlupaté, krásně zbarvené, složitě uspořádané, krásně vzorované, udrží kapku vody a nenamočí se. Vejce má pod lupou zajímavé puntíky, pod skořápkou papírovou vrstvu a na žloutku slizká poutka, po nakapání octa šumí. V závěru protokolů si výzkumníci pochválili dobrou spolupráci s ostatními, dělení práce ve skupinách a domluvu. Velké díky patří ovšem Adamovi a Michalovi, kteří pro účely laborky věnovali domácí vejce. 

Fishbook

Fishbook

Představte si, kdyby měly facebook ryby.  Co by si tam asi psaly,  nad čím by se radovaly?  Co měly včera k večeři? Kam plavou, když se zešeří? Fotí si svůj potěr a jikry? Co nakupují za mimikry? Sedmáci při přírodopise zkusili rybám jejich fishbookové profily vytvořit. Byla to dřina i zábava. V galerii si můžete některé výtvory prohlédnout. Další fishbooky jsou k vidění i na chodbách školy. Přejeme dobrou zábavu i poučení.      

Za hmyzem do Oucmanic

Za hmyzem do Oucmanic

Ve středu 2. června vyrazily třídy 6.B a 6.C na přírodovědnou exkurzi do ekocentra v Oucmanicích. Strávili jsme den poznáváním a pozorováním včel, vodního hmyzu a dalších obyvatel jezírka. Po obědě na ohni nás čekala vskutku letní procházka zpět do Chocně. 

upravený rozvrh od února

rozvrh s novými skupinami matematiky

Domácí pokusy s kvasnicemi

Domácí pokusy s kvasnicemi

I v domácích podmínkách je možné zažít dobrodružství zkoumání přírody. V 6.C jsme při přírodopisu mluvili o jednobuněčných houbách - kvasinkách. Při kvašení cukrů uvolňují do svého okolí oxid uhličitý. Schválně, dokáže uvolněný plyn nafouknout balónek? A kolik cukru k tomu potřebuje? A jak se budou chovat kvasinky v lednici? A jak dlouho to bude trvat? Podívjete se do galerie, co 6.C vyzkoumala. 

Skupiny matematiky

rozpis skupin matematiky na online výuku od 1.2.

Často kladené otázky k elektronické klasifikaci

Často kladené otázky k elektronické klasifikaci

Co nejčastěji řešíme s dětmi a rodiči ohledně elektronické ŽK? 

Zakončení pololetí

rodičovská a třídnická online schůzka v posledním lednovém týdnu

Adventní šifrovačka

Výsledky adventní šifrovací hry pro celou třídu